Czy Każda Matka Powinna Być Perfekcyjną Panią Domu ?


Temat długi jak rzeka, wręcz szeroki jak morze. Jak to jest właśnie z tą Perfekcyjną Panią Domu. Na pierwszą myśl pewnie nasuwa się ten groteskowy program na tvn style, który mnie za każdym razem rozbraja. Nie ukrywam, że sama jestem wielką maniaczką sprzątania. Gdy tylko zobaczę, że mój maż rzuca gdziekolwiek swoją bluzę to wpadam w szał i od razu ją chowam do szafy lub gdzieś gdzie potem sama nie wiem gdzie, ale wtedy to najczęściej kończy się wojną. Swojego czasu też miałam manię codziennego mycia podłóg i odkurzania. Nawet kupiłam odkurzacz bezworkowy, który okazał się totalną klapą, ale o tym napiszę wam potem. 


Od dzieciństwa jesteśmy uczone sprzątania, dbania o dom, bo to jak to nazywają jest naszym obowiązkiem. Ufff.. dobrze że to odchodzi pomału w niepamięć i nawet mężczyźni zaczynają sprzątać, chociaż są potem wyśmiewani od pantoflarzy przez innych samców ( może tak to nazwę). Tak sprzątałam i sprzątałam. Jak narodził się Gabryś sprzątanie było takie same, nawet czasem po nocach odkurzałam czy zmywałam. To był istny koszmar. Wściekałam  i denerwowałam się aż doszłam do wniosku - DOŚĆ. Nie można tak robić w nieskończoność. Jako, ze jesteśmy matkami to nie znaczy ze powinnyśmy lecieć z każdym małym talerzykiem do zmywania. Stos garów i niepoprasowanych ubrań może zaczekać. Mamy prawo do odpoczynku, czy do zajęcia się swoimi pasjami. Nie znaczy ze jak mamy stos garów w zlewie to jesteśmy brudasami. Brudasów to chyba jeszcze nikt nie  miał okazji poznać i nie polecam, drastyczne to jest. Spędźmy ten czas z naszymi maluszkami, pozwólmy się im ubrudzić nie lećmy od razu z bluzeczką do prania bo jest markowa. Jak to jak mówię wrzućmy sobie na luz, sprzątanie też poczeka.


No i żeby nie było opowiem wam o moim ,,super wyborze" nowego odkurzacza bezworkowego. Pewnego razu będąc na zakupach ujrzałam jego - piękny, niebieski odkurzacz i do tego bez potrzeby wkładania worków. Może marki nie podam, bo mnie zjedzą. Podekscytowana, kupiłam i wyruszyłam z moją perełką do domu. Wszystko zapowiadało się super - bezworkowy, a żeby tego jeszcze było mało był polecany dla alergików. Sprzątanie szło super. Minął tydzień, czas na opróżnienie pojemnika, który zastępował worek. Tragedia, wszystko wytrzepałam, umyłam. Nie pomijając tego, ze zajmowało to nawet godzinę, póki wszystkie kłaki, kurz wyjęłam z maleńkich szczelinek, gdzie wszystko wchodzi. Filtr to istne apogeum, wręcz koszmar nad koszmarami, okrągła harmonijka gdzie  wszystko wchodzi i trzeba to wydłubać patyczkiem do szaszłyków, nie wspominając o tym, ze po paru miesiącach filtr wygląda okropnie i nic nie jest mu w stanie pomóc. Tak więc z podkulonym ogonem wróciłam do mojego workowego potworka, który tuż po napełnieniu worka wyciąga się i po prostu wrzuca się do kosza, bez zbędnego czyszczenia, czy kolejnych wymiany filtrów. Oczywiście jeśli chodzi o worki nie kupujmy tych co oferują tuż za domem w pobliskim sklepie. Swojego czasu kupowałam jak najtańsze worki, aby zaoszczędzić. To najczęściej kończyło się pękniętym lub rozerwanym workiem tuż przy odkurzaniu. Wybór worków do odkurzacza to nie lada wyzwanie. Najlepszym wyborem będą syntetyczne worki do odkurzaczy, które są znacznie szybsze, wytrwałe oraz bardziej wydajniejsze. Po pierwsze: odkurzacz z workami syntetycznymi ma o wiele większą moc ssania.Po drugie: są one o wiele bardziej higieniczne - włóknina syntetyczna przepuszcza zdecydowanie mniej pyłów aniżeli warstwa papieru (przede wszystkim powinni to pod uwaga wziąć alergicy). Po trzecie: Zdecydowanie dłuższe działania - worki syntetyczne mimo iż mają podobną objętość, to w praktyce są w stanie pomieścić o wiele więcej brudów, aniżeli worki papierowe. Po czwarte: Większa odporność na uszkodzenia - worki syntetyczne są o wiele bardziej wytrzymałe na uszkodzenia - styczność z wodą bądź ostrymi elementami może okazać się zabójcza dla worka papierowe, podczas gdy workom syntetycznym takie czynniki są praktycznie obojętne. To tak na uwadze, zawsze zastanówcie się póki coś kupicie. A przy okazji nie zapomnijcie o czasie i odpoczynku dla siebie. Nawet wizycie w spa czy klinice medycyny estetycznej


Komentarze

 1. Fajnie, że są takie worki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ważne jest by być dla dziecka jak najlepszym rodzicem! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście nie trzeba być idealnym w większości aspektów życia. Warto się starać, jednak jak wiadomo powszechnie ideałów nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dobrze, że w moim związku z moim P. nie ma przekonania, że baba do garów i sprzątania. On sam się bierze za różne roboty domowe. I jak mamy ciężki dzień, to jest nieposprzątane. I o dziwo żyjemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć, ja uważam, że niekoniecznie, ale prawda jest taka, że każda z nas widzi to inaczej. I ja na przykład wiem, że firma sprzątająca wrocław miałaby co u mnie robić, ale nie mam aż syfu, tylko zawsze lekki nieład. Wiecie, jak ktoś dużo pracuje, nie ma tak naprawdę czasu na porządne porządki co tydzień np.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście, że nie! Każda matka podchodzi w inny sposób do tego i ja uważam, że sprzątamy tak, jak nam to odpowiada i warto mieć do tego dobre środki, bo wtedy efekt jest bardziej widoczny. Koniecznie zerknijcie, co oferują teraz producenci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama