Zostales Oszukany Na Allegro ? Pamietaj O Programie Ochrony Kupujacych


Allegro czyli najpopularniejsza platforma handlowa, z której z pewnością większość z Was miała okazję korzystać. Umożliwia ona nie tylko zakup przedmiotów po bardzo okazyjnych cenach, ale także wystawianie ich na sprzedaż przez nas. Niestety wiele osób podchodzi jeszcze bardzo sceptycznie i ostrożnie przed zakupami na Allegro. Wynika to z obaw przed kupnem przedmiotu, którego nie otrzymamy, czyli potocznie mówiąc zostaniemy oszukani. Takie oszustwa zdarzają się bardzo często. Niestety sama doświadczyłam takiego przypadku, o którym Wam za chwileczkę opowiem. Platforma Allegro jest zabezpieczona przed takimi właśnie oszustwami i dlatego posiada Program Ochrony Kupujących. Jak z niego skorzystać ? Jakie są warunki ?


Co obejmuje program ochrony kupujących ?


Zostałem Oszukany Jak Odzyskać Pieniądze ? Z programu ochrony kupujących może skorzystać każda osoba, która napotyka problemy tuż po dokonaniu zakupu na Allegro. Możemy otrzymać aż do 10,000 zł zwrotu za nieudany zakup  na platformie.W przypadku, gdy kwota będzie wyższa od zarządzonej wtedy rekompensata nie będzie wyższa niż 10,000 zł. Program ochrony kupujących obejmuje przede wszystkim  sytuacje, gdy nie otrzymamy zapłaconego przedmiotu oraz nie będzie on zgodny z opisem aukcji. Przedmiot niezgodny z opisem aukcji Allegro określa takie jak :

- nieoryginalne, 
- posiadające ślady użytkowania, pomimo że przedmiot był określany jako nowy na aukcji, 
- nie posiada on istotnych funkcji, które kupujący podawał w ofercie, 
- przedmiot całkowicie się różni od odpisanego na aukcji ( puste opakowanie, lub przykładowo inny model telefonu), 
- przedmiot nie odpowiada opisowi.

Oczywiście są to jedynie przykłady. Pamiętajmy, że platforma Allegro podchodzi do każdego problemu indywidualnie i stara się, aby wszystko odbywało się sprawiedliwie oraz zostało dokładnie zbadane. 


W jakich przypadkach nie obejmie nas program ochrony kupujących ?


Zdarzają się także przypadki, w których nie otrzymamy rekompensaty za nieudany zakup na Allegro. Wynikają one z różnych okoliczności. Z programu ochrony kupujących nie skorzystam w przypadku gdy:

- towar został zniszczony lub został zaginiony z winy przewoźnika, 
- kupujący naruszył zasady allegro lub nie uregulował należności, 
- kupujący miał świadomość zakupy używanego lub wadliwego produktu, 
- umowa kupna została zrealizowana na zasadach innych niż określanych w regulaminie, 
- kupujący nie podał poprawnym danych kontaktowych, 
- towar został przekazany osobiście, 
- oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro,


Jak otrzymać rekompensatę za nieudany zakup ?

Zostałem oszukany na Allegro co zrobić ? W pierwszej kolejności powinieneś spróbować skontaktować się z sprzedającym używając przy tym otwarcia sporu. Jeżeli pomimo braku kontaktu z tobą oraz zespołem allegro sprzedający nie będzie skłonny do reklamacji oraz zwrotu pieniędzy wtedy należy wypełni oraz przesłać do Allegro.pl w formie elektronicznej formularz wraz załącznikami dostępnymi na stronie platformy. Należy pamiętać aby formularz był poprawnie wypełniony oraz dodatkowo zawierał wszystkie wymagane załączniki. Dodatkowo zespół Allegro może poprosić nas o dołączenie do formularza postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa oraz podania przez Kupującego sygnatury akt wszczęcia postępowania. W tym przypadku musimy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Oczywiście Allegro może postanowić o rezygnacji tego wymogu, gdy decyzja o przyznaniu dla nas rekompensaty nie budzi wątpliwości. Na wypełnienie oraz wysłanie formularza mamy od 14 do 180 dni  zawarcia umowy. W uzasadnionych przypadkach termin też może zostać zarówno skrócony jak i wydłużony. 


Po jakim czasie otrzymam rekompensatę ?


Platforma Allegro ma 30 dni od wpłynięcia naszego poprawnie wypełnionego wniosku wraz z załącznikami na podjęcie decyzji. Gdy już otrzymamy pozytywną decyzję dotyczącą naszego wniosku rekompensata zostanie wypłacona na wskazany przez nas rachunek wciągu 7 dni od podjęcia decyzji. Najczęściej zostaje ona wypłacana wciągu tygodnia.


Jak zostałam oszukana na Allegro ?

 Z okazji zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych postanowiłam poszukać prezentów dla najbliższych na Allegro. Z tego co pamiętam był to początek Listopada, ponieważ uważam, że wolę wcześniej załatwić aspekt prezentów niż na ostatnią chwilę. Odnalazłam sprzedającego z popularnymi wtedy laleczkami L.O.L, który sprzedawał je w bardzo przystępnej i niskiej cenie. Dodatkowo sprowadzał je z Chin, co prawda lampka ostrzegawcza zapaliła mi się, ale stwierdziłam, ze zaryzykuję. Przedmioty zostały kupione oraz opłacone. Zostało tylko czekać na moje zamówienie. Czas dostawy zamówienia z przyczyny iż było ono dostarczane aż z Chin wyniosło 30 dni. Niestety po upływie tego czasu zaczęłam podejrzewać, że zostałam oszukana na Allegro. Pierwszym krokiem jakim wtedy zrobiłam było otwarcie sporu. Sprzedający odpisywał i zapewniał mnie, że otrzymam towar. Nawet wysłał podrobiony screen z listem przewozowym. Niestety w ciągu dalszym nie było mojego zamówienia. Do sporu włączył się pracownik allegro, który także nic nie wskórał. Ostatnią pomocą było dla mnie skorzystanie z programu ochrony kupujących. W pierwszej kolejności złożyłam zawiadomienie na komisariat policji o popełnieniu przestępstwa. Po powrocie do domu wydrukowałam formularz oraz dokładnie go wypełniłam. Wysłałam w wiadomości elektronicznej do zespołu allegro moje zgłoszenie z skserowanym aktem sygnatury, formularzem oraz wymaganymi załącznikami. Już po około 20 dniach otrzymałam pozytywną decyzję o rozpatrzeniu wniosku. Moja rekompensata została zwrócona następnego dnia na moje konto bankowe. Wszystko odbyło się bez nerwów oraz problemów. Musze przyznać, że teraz nie obawiam się zakupów na Allegro nawet jeśli zostanę po raz kolejny oszukana. Mam świadomość iż zostanę potraktowana sprawiedliwie. 

A czy Wy skorzystaliście z Programu Ochrony Kupujących ?


Komentarze

 1. Fajna sprawa - juz o tym czytałam ale jeszcze nie korzystałam - mam nadzieję, że tak zostanie. Dobrze, że odzyskałaś pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę A już miałam naprawdę czarne scenariusze przed oczami :)

   Usuń
 2. Ja nie zostałam oszukana ale grożono mi pozwem za wystawienie zasłużonego, negatywnego komentarza gdzie produkt który dostałam odbiegał znacznie od tego na zdjęciu. Napisałam do Allegro ale stwierdzili że umywają od tego ręce. Od tamtego czasu kupuję tam tylko w ostateczności i nie polecam nikomu bo wspierają niesprawiedliwych sprzedawców którzy sprzedają chińską tandetę ;)

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O no to naprawdę Allegro bardzo źle się zachowało,też bym się zdenerwowala bardzo zapewne.

   Usuń
 3. Ja mam nadzieję, że te informacje jednak nigdy nie będą mi potrzebne w praktyce :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja Ci kochana życzę aby nie były, ale zawsze warto mieć tego świadomość��

   Usuń
 4. Dobrze, że teraz prawa konsumentów są bardziej chronione i w razie oszustw wdrażane są pewne procedury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała informacja jeśli chodzi o taką. Ochrone

  OdpowiedzUsuń
 6. Na szczęście nigdy nie przytrafiła mi się taka przykra sytuacja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze znać swoje prawa, ja nie miałam jakiś przykrych doświadczeń z allegro, wszystkie sprawy udało się wyjaśnić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kupując na allegro zapoznałam się z tym programem, jednak całe szczęście nie musiałam jeszcze z niego korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio czytałam o tym programie ochronnym. Powiem szczerze, że od kilku lat korzystam z Allegro i jeszcze nigdy nie zostałam oszukana. Człowiek o wielu sprawach nie ma pojęcia jeżeli go to osobiście nie dotknęło. Dlatego warto posiadać taką wiedzę w razie potrzeby wiedzieć, co zrobić i d kogo zwrócić się o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo przydatny wpis a zawłaszcza teraz gdzie co cheile pojawiają się posty, że ktoś zostal oszukany na rozbtch stronach

  OdpowiedzUsuń
 11. Już gdzieś o tym czytałam. Warto wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdarzało mi się korzystać z opcji zakładania sporu na allegro, na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na szćzęscie na allegro jeszcze nikt mnie nie oszukał, ale to bardzo przydatny wpis dla mnie, bo oszustów wszędzie pełno, a ja kupuję tam na potęgę.

  OdpowiedzUsuń
 14. W tym roku zostałam oszukana tylko raz. Założyłam spór i odzyskałam połowę wpłaconej kwoty.

  OdpowiedzUsuń
 15. Staram się nie kupować na tego typu stronach.
  Jeżeli już kupuję przez internet to tylko i wyłącznie z opcją płatność przy odbiorze
  Pozdrawiam
  Blog
  Instagram

  OdpowiedzUsuń
 16. Dlatego ja zawsze wybieram zakupy z Allegro :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Raz mi sie zdarzylo.. zglosilam sprawe nawet zajela sie nia policja.. po 5 latach dostalam pismo I i tak nic nie odzyskalam , ale w drobnych sprawach pomagali chociaz dlugo to trwa

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama