Blizna Po Cięciu Cesarskim - Jak Sprawić, Aby Była Mniej Widoczna ?


AntiScarin, ochronny plaster na blizny po cesarskim cięciu

Blizna po cięciu cesarskim w dzisiejszych czasach jest często bardzo widoczna i szpecąca. Jej nieestetyczny wygląd jest zależny nie tylko od nas, ale także od umiejętności lekarza oraz naszego organizmu. W niektórych nieprawidłowościach zaczyna się tworzyć blizna przerosła, która jest szorstka, twarda i wygląda bardzo nieestetycznie. Wtedy taka szpecąca blizna staje się bardzo dużym kompleksem dla młodej mamy. Osobiście znam wiele takich przypadków. Kobiety te zazwyczaj brzydzą się swojego ciała oraz odsuwają się przez to od swojego partnera. Oczywiście są także przypadki, gdzie kobiety zaakceptowały swoją bliznę mimo takiego wygląd. Dzięki prawidłowej pielęgnacji tuż w trakcie gojenia się rany jak i po, możemy mieć wpływ na jej wygląd. Dzięki temu można uzyskać naprawdę świetne efekty, bez dodatkowych kompleksów. 

AntiScarin, ochronny plaster na blizny po cesarskim cięciu

Jak odpowiednio dbać o ranę i kiedy sięgnąć po plastry na bliznę ?

Ranę po kilku dniach od wykonania zabiegu należy systematycznie przemywać specjalnymi środkami dezynfekującymi dostępnymi w aptekach oraz wietrzyć. Nosimy wtedy zwiewne, nie przylegające do ciała spodnie, lub sukienki, aby uchronić ranę przed wszelkimi urazami takimi jak obcieraniem lub uciskaniem jej. Kolejną ważnym aspektem jest to, aby pod żadnym pozorem nie opalać rany  na słońcu ani w solarium. Oczywiście podchodzimy również do wszelkich ćwiczeń rozciągających i innych bardzo ostrożnie. Tuż po około 6-7 dniach, gdy szwy zostaną usunięte ( zazwyczaj są rozpuszczalne) nasza rana zaczyna etap gojenia się. Wtedy najczęściej wiele kobiet sięga po maści wspomagające ten proces, ale są one zazwyczaj mało skuteczne. Osobiście stosowałam takie maści i sądzę, że są to pieniądze wyrzucone w błoto. Od niedawna na rynku zagościły dość mało popularne, ale za to skuteczne plastry na bliznę. Kiedy rozważyć zakup takiego plastra ? Sięgamy po nie dopiero wtedy, gdy będziemy miały pewność, że nasza blizna jest całkowicie zagojona, czyli 4-6 tygodni po cc.

Plastry Na Bliznę Jakie Wybrać ? 

Wybór najlepszych i najbardziej odpowiednich plastrów na bliznę nie należy do łatwych, gdyż na rynku mamy ich dość duży wybór. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na rekomendację innych kobiet, dzięki temu dowiemy się więcej o skuteczności danego produktu. Przeszukując informację na forach mam trafiłam na markę AntiScarin, które oferuje ochronny plaster silikonowy na bliznę po cięciu cesarskim. Czym wyróżnia się on na tle innych tego typu produktów ? Przede wszystkim wysoką skutecznością. Jego formuła opiera się o działanie zastosowanego w nim żelu silikonowego oraz specjalnego materiały, który producent określa jako ,, drugą skórę". Oba ta elementy tworzą idealne warunki do prawidłowej rehabilitacji blizny tuż po zagojeniu. Skąd określenie druga skóra ? Materiał zdecydowanie ją imituje poprzez pory pozwalające skórze oddychać oraz nie haczy w żaden sposób o nasze ubranie. Można rzec, że nie zauważymy, że nawet go nosimy i nie będzie nam przeszkadzał.Jest to jedyny plaster, który oprócz warstwy silikonowej, która zapewnia odpowiednią wilgotność, działa też na zasadzie presoterapii, czyli masażu uciskowego blizny. Plaster wywiera nacisk na skórę i masuje bliznę w trakcie chodzenia, dzięki czemu efekty są osiągane szybciej niż w przypadku standardowych plastrów. Plaster stosujemy systematycznie każdego dnia, nosząc go przynajmniej przez 12 godzin. Nakładamy go na czystą skórę, bez żadnych pomocnych produktów (maści, zasypek). Jedno opakowanie starcza nam na 21-28 dni codziennego stosowania. Plaster przechowujemy w pojemniku, który został dołączony do niego. Pozwoli to nam to uchronić go przed ewentualnym uszkodzeniem. Po jakim czasie zobaczymy pierwsze efekty? Już po użyciu jednego plastra każda kobieta zobaczy zadowalające efekty . Blizna  zarówno stara jak i nowa stanie się przede wszystkim mniej widoczna. Dzień terapii to mniej niż 5 zł i w porównaniu z innymi produktami, które można stosować krócej. Cena jest bardzo konkurencyjna.
Komentarze

  1. Dobrze wiedzieć, może w przyszłość mi się przyda taka wiedza, że jest taki produkt :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Również chciałam to napisać,że ta wiedza może się kiedyś przydać i mnie a teraz jeśli moje koleżanki będą po cc to z pewnością polecę im ten produkt.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama