Kamerzysta Na Wesele ? Czym Kierować Się Wybierając Go ?Planowanie wesela wiąże się z dokonywaniem dość często bardzo trudnych wyborów. Rynek usług weselnych jest tak ogromny, że ten wybór sprawia nam niekiedy dużo problemów. Do takiego problemu należy wybór kamerzysty na nasz ślub oraz wesele. W ostatnim czasie wiele osób zastanawia się nad tym czy kamerzysta na wesele  jest w ogóle im potrzebny. Spośród tak wielu kamerzystów na rynku trudno jest wybrać najlepszego, który będzie im towarzyszył w tym dniu. Moim zdaniem kamerzysta jest podstawą każdego wesela oraz ślubu. Przede wszystkim zarejestrowany film z tak ważnego dla nas dnia , będzie wspaniałą pamiątką na wiele lat. Kto z nas nie zapragnie jako starsza osoba, usiąść wygodnie w fotelu , włączyć płytę z nagraniem i przeżyć to jeszcze raz ? . Zatem jak wybrać najlepszego kamerzystę ? Oto kilka moich wskazówek !. 


Przede Wszystkim Sprawdź Opinię !

Podstawą wyboru odpowiedniego fotografa jest opinia. Tak, dokładnie. Wielu profesjonalistów posiada swoje fanpage na facebooku lub profil na instagramie, gdzie możemy przejrzeć opinie na temat jak przebiegała jego współpraca z innymi parami. Nie zapominajmy także o poleceniach fotografów naszych znajomych. Nie ma nic lepszego niż rekomendacja zaufanych osób. Im więcej informacji o danym fotografie znajdziemy tym bardziej ułatwimy nasz wybór. Dodatkowo w sieci jest wiele stron, na których znajdziemy wiele opinii o profesjonalistach. O jednej kiedyś Wam też wspominałam. 

Przejrzyj Portfolio ...

Kolejna podstawa, czyli portfolio. Każdy profesjonalny kamerzysta powinien je posiadać. Portfolio pozwala nam ocenić filmy oraz zdjęcia wykonywanych sesji oraz reportaży ślubnych. Pamiętajmy o tym, że filmy pokazywane nam w portfolio, są właśnie zdjęciami z portfolio – najlepszymi z najlepszych i często wykonanymi w najbardziej sprzyjających warunkach. Niestety reportaż najczęściej jest zależny od warunków takich jak - pogoda, oświetlenie, dlatego czasem profesjonalista nie ma na to wpływu. Chociaż w takim dużej mierze poszukujmy wtedy doświadczonych kamerzystów, którzy pracowali już w takich warunkach. 


Omówcie wszystkie szczegóły !

Wreszcie trafiliście na upragnionego profesjonalistę ? Teraz czas na spotkanie i omówienie wszystki ważnych szczegółów dotyczących Waszego najważniejszego dnia w życiu. Wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik, pamiętajcie ! Spotkajcie się u siebie w domu lub w jakiejś spokojnej restauracji, abyście mogli w ciszy i spokoju wszystko przedyskutować. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, gdyż możecie przez pośpiech zapomnieć o połowie ważnych aspektów. Porozmawiajcie o swojej wizji wygląd reportażu, czasie pracy, cenieoraz innych ważnych dla Was sprawach. Dobry kontakt między kamerzystą, a młoda parą jest bardzo ważny. Bardzo dobra atmosfera także wpływa na jakość wykonanych zdjęć oraz reportaży.
Komentarze

 1. My organizowaliśmy ślub w 4 miesiące i kamerzysta też się znalazł :) Online, bez oglądania jego filmów, bez ustalania szczegółów. Dogadaliśmy cenę, długość teledysku i filmu. Wyszło CUDOWNIE byliśmy zachwyceni efektami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie duzo zaryzykowaliście, ale jak widać warto było. Świetnie, że jesteście zadowoleni, bo efekty są najwazniejsze :)

   Usuń
 2. Ja nie lubię filmów ze swoim udziałem, więc ze ślubu mamy tylko zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własnie brałam udział w kilku takich ślubach, gdzie nie było kamerzysty i tutaj myślę, że tak jak u Ciebie wszystko zależy od swojej decyzji ;)

   Usuń
 3. Gdybym teraz miała decydować się na kamerzystę (a jest za późno heheeh) to chyba bym zrezygnowała, fotki by starczyły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu ? Nie podoba Ci się twój reportaż ? świetna pamiatka do oglądania :)

   Usuń
 4. My kierowalismy się przede wszystkim opinią ludzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze, bo rekomendacje znajomych to świetna sprawa :)

   Usuń
 5. Dla mnie, to jeszcze temat przyszłości :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale mimo wszystko w jakiś sposób pomoże ci w wyborze ;)

   Usuń
 6. powiem szczerze, że jako przyszła panna młoda nie czuję ciśnienia na dobrego kamerzystę... film oglądają i tak tylko moje babcie... raz :D. wolę zainwestować w fotografia i to też z naciskiem a plener :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nie wiedziała kochana, ze szykujesz sie do ślubu , swietnie :) W sumie jak wolisz, to i to zawsze jakaś pamiątka jest :)

   Usuń
 7. Wybór kamerzysty na wesele to trudna sprawa. Przeglądam oferty już ponad miesiąc i mam tylu faworytów, że nie wiem kogo wybrać :D Nie wyobrażam sobie za to, żeby nie korzystać z usług kamerzysty. Może nie tyle w kwestii nagrywania ślubu, ile stworzenia ślubnego teledysku w plenerze. Nie mogę się doczekać tego wyjątkowego dnia, a to dopiero w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama