Catering - Czy Warto Wynająć Go ?

Catering

Catering

Sukcesem każdego przyjęcia jest dokładnie zaplanowane wcześniej menu. Goście cenią sobie smaczne, ciepłe dania oraz miłą obsługę. Zazwyczaj osoby organizujące wszelkiego rodzaju przyjęcia, obawiają się tego. Organizacja jednak nie musi wiązać się z utrudnieniami. Wiele osób bez potrzeby obawiania się o zaplanowanie wszystkiego na przyjęcie decydują się na wynajęcie cateringu. Catering w przeciągu lat stał się bardzo popularną usługą i bardzo dużo ludzi wybiera go. Ale czy warto w ogóle wynając catering ? Jakie są zalety ? . Tego wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym wpisie. Zapraszam do czytania. 

Czy warto wynając catering ?

Jakie są zalety cateringu ?


Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo ! Tak, dokładnie. Nie musimy obawiać się, czy nasze potrawy, przygotowane przez nas będą smaczne i odpowiednie dla przybyłych na przyjęcie. Z pewnością pysznych dań nie zabraknie dla nikogo. Firma cateringowa jest doświadczona pod tym względem i zadba o każdego z naszych gości. Kolejną zaletą cateringu jest oszczędność czasu. Nie ma nic bardziej dołującego dla osoby przygotowującej przyjęcie jak stanie cały czas w kuchni i gotowanie. Jeśli to są takie przyjęcie jak Chrzest, Komunia to moim zdaniem ten dzień powinniśmy spędzić z naszym dzieckiem w tak ważnym czasie dla niego oraz gości. Będziemy, dzięki temu mieli więcej czasu dla siebie i pozostaną po tym piękne wspomnienia na lata. Zaletą jest także mniej wydatków. Zazwyczaj planując menu na przyjęcie, dla bezpieczeństwa, decydujemy się na wykonanie więcej dań, które w ostateczności marnuje się i wyrzucamy je niepotrzebnie do kosza. Firma cateringowa pozwoli nam na zaoszczędzenie budżetu oraz jedzenia, gdyż dysponuje ona sztabem świetnie zorganizowanych pracowników i doświadczonych. Dodatkowo wynajęcie go będzie się wiązało z mniejszymi kosztami niż w przypadku rezerwacji w restauracji, której cena zazwyczaj jest bardzo wysoka. Ogólnie podsumowując zalety cateringu to  bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy, świetna organizacja, dopasowanie do klienta oraz smaczne jedzenie. 


Na Jakie Przyjęcia Możemy Wynająć Catering ? 

Przede wszystkim są to większe przyjęcia zarówno rodzinne jak i biznesowe. Oczywiście możemy go wynająć także na mniejsze przyjęcia jeśli jest taka potrzeba. Wszystko tutaj zależy od naszych oczekiwań oraz takich aspektów jak miejsce przyjęcia oraz liczba gości. Mogą to być przyjęcia takie jak :

- Komunia,
- Chrzest, 
- Wesele,
- Konsolacja,
- Biznesowe,
- Święta ( Wigilia, Wielkanoc),


Czym Się Kierować Wybierając Catering ?

W pierwszej kolejności powinniśmy poszukać się w sieci lub nawet w gronie znajomych opinii klientów dotyczących danej firmy cateringowej. To właśnie klienci, którzy współpracowali z daną firmą są najbardziej autentyczne. Kolejny krok to sporządzenie listy gości, budżetu jaki możemy przeznaczyć na organizację przyjęcia. Wtedy będziemy wiedzieć w jakim zakresie budżetowym szukać cateringu. Chociaż moim zdaniem bardziej pod względem jakości powinniśmy go wybierać niż ceny. Dodatkowo możemy sprawdzić ofertę danej firmy odwiedzając ich stronę internetową lub social media (facebook, instagram). 

catering na przyjęcia

A Czy Wy Korzystaliście Z Usług Cateringu ? Jak Wspominacie Współpracę Z Nim ?

gabrysiowa mama kontakt

Komentarze

 1. Świetna sprawa na większe imprezy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko zależy od Twoich możliwości i oczekiwań. Podczas organizacji swego wesela wiedziałam, że mogę liczyć na pomoc mamy, która prowadzi własną firmę cateringową. Rodzice posiadają na wyłączność nawet piękne i praktyczne meble bankietowe. Dzięki ich pomocy nie musiałam więc martwić się o wyżywienie dla moich gości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem warto korzystać z usług takich firm, ponieważ nie musimy wówczas zaprzątać sobie głowy przygotowywaniem potraw dla gości. Czynność ta pochłania przecież sporo cennego czasu, który możemy spożytkować w inny sposób. Niedawno organizowałam w Katowicach większy event dla popularnej marki. Wydarzenie odbywało się w parku, tak więc zamówiłam catering plenerowy, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Pyszne dania dotarły na czas, a wsparcie profesjonalistów sprawiło, że impreza należała do wyjątkowo udanych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie usługi cateringowe z Warszawy, które wybieram na każdą rodzinną uroczystość, są naprawdę świetne. Zawsze wszystko jest idealnie podane, smaczne i przede wszystkim ja nie marnuje swojego czasu na przygotowania. Doceniam to zwłaszcza wtedy, gdy chcę spędzić trochę czasu z rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 5. zgadzam się z przedmówczyniami, catering to świetna rzecz :D teraz sobie nie wyobrażam, że zamiast zamawiania dostawy cateringu z Bydgoszczy miałabym na Boże Narodzenie stać przy garach ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama