Klimatyzacja W Mieszaniu - Czy Warto I Jaką Wybrać ?

klimatyzacja do mieszkania

Klimat w naszym kraju zaczyna coraz bardziej należeć do gorący, szczególnie tyczy to się okresu letniego. Ubiegłego lata termometry wskazywały naprawdę dość duże temperatury, a wręcz było dniami upalnie. Wszystko to jest oczywiście spowodowane zmianami klimatycznymi. Kiedy temperatury są upalne ciężko jest funkcjonować w takich warunkach. Najlepszą decyzją oraz wyborem jest wtedy klimatyzacja. Klimatyzacja dotąd kojarzyła się ze względy na swoją cenę z luksusem oraz bogactwem. Mało kogo niestety było stać na jej zakup. W dzisiejszych czasach zaczyna się pojawiać coraz częściej w naszych mieszkaniach. Największą popularność zyskują klimatyzatory ścienne oraz multisplit. Ich wybór jest naprawdę bardzo ważny, gdyż źle wybrany klimatyzator może nas bardzo rozczarować. Jaki wybrać ? Dziś postaram się Wam w tych pomóc. 


Klimatyzator ścienny 

To klasyczne klimatyzatory ścienne, które świetnie nadają się do pomieszczeń mieszkalnych. Nie dość, że pracują bardzo cicho to dodatkowo nadają każdemu wnętrzu stylu oraz wyszukanego desingu. Dodatkowo będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują urządzenia energooszczędnego. Klimatyzator ma bardzo niski pobór energii elektrycznej. Wiele ich ma także w swoich opcjach tryb samoczyszczenia , który skutecznie redukuje ilość wilgoci w systemie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, szczególnie w sezonach pylenia.  Śmiało więc można je eksponować na ścianach, instalując np. nad łóżkiem w sypialni czy nad kanapą w salonie. Na ogół spotyka się je w kolorze białym, ale mogą być też wykończone przyciemnianym lustrem lub chromem. Dostępne są również w kolorach metalicznych w zależności od producenta, jednak myślę, że w wersji w bieli prezentuje się najbardziej estetycznie.


Klimatyzator MultiSlit

Klimatyzator multislit to urządzenie z rozwiązaniem systemowym. Przeznaczony jest do klimatyzowania większej powierzchni ( kilku pomieszczeń) jednocześnie. Co prawda nie wygląda on zbyt luksusowo, jednak jest bardzo wydajny i oszczędny. Klimatyzator ten jest szczególnie polecany w przypadku rozpoczęcia planowania budowy domu, ponieważ w tym momencie możemy dokładnie rozplanować nasz system klimatyzacyjny. System Multislit stosuje się nie tylko w urządzeniach przypodłogowych, przysufitowych, ale także klimatyzatorami kanałowymi. Wiele osób stawia na takie rozwiązanie, gdyż powietrze jest wtedy rozprowadzane specjalnymi kanałami w ścianie. 


Który ostatecznie wybrać ?

Na wybór odpowiedniej klimatyzacji do naszego mieszkania ma wpływ wiele czynników. W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić nad wielkością pomieszczenia, w którym będzie pracowało nasze urządzenie. Jeśli będzie to salon to najlepiej wtedy sprawdzi się klimatyzator ścienny, a jeśli chcemy mieć rozbudowany system to strzałem w dziesiątkę będzie MultiSlit. Kolejnym aspektem jest wygląd i myślę,że tutaj bezkonkurencyjnie wygrywa wersja ścienna, która wygląd naprawdę luksusowo. 

clima polska

gabrysiowa mama strona

Komentarze

 1. Początkowo byłam przeciwna i uważałam klimatyzację za zbędny gadżet, jednak po namowach męża, który ciężko znosił upały, zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia od Samsunga. Jestem z niego naprawdę zadowolona — pracuje cicho, można sterować nim z telefonu, a do tego ma funkcję oczyszczania powietrza. Do tego klimatyzacja okazała się bardzo pomocna przy małym dziecku, które pojawiło się z naszym życiu <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykle ważny jest regularny serwis klimatyzacji i chociażby odgrzybianie układów. Wiele osób wciąż nie bierze tego serio.

  OdpowiedzUsuń
 3. Próbowaliśmy już nie raz zdecydować się na takie rozwiązanie, ale ostatecznie nigdy nie wybraliśmy jeszcze klimatyzacji. Na razie chcemy zainwestować w osuszacz powietrza, który na ten moment bardziej nam się przyda. Długo szukaliśmy i sprawdzaliśmy, ale ostatecznie wybór chyba padnie na ofertę https://meacopolska.pl/ . Spodobała nam się ona głównie ze względu na cenę i na to, że urządzenia są dobrej jakości. Przyznajcie, że jakość takich urządzeń i dla Was ma ogromne znaczenie, prawda? Wybieracie pod tym względem?

  OdpowiedzUsuń
 4. Od zeszłego roku zastanawiam się nad montażem klimatyzacji w moim domu. Jestem w tym temacie kompletnie zielona więc fajnie przeczytać wpis z takimi wskazówkami. Mam nadzieję że w przyszłe wakacje dojdzie w końcu do zakupu i będzie koniec z męczącymi upałami!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama