Wspomaganie Procesu Trawienia - Jakie Oleje Dodać Do Swojej Diety ? Lecznicza Moc Olejów Dr Gaja

Mikstur Olei

Dr Gaja

Od niedawna zapanowała moda na kuracje olejami. Już nie od dziś wiadomo o ich dobroczynnym i leczniczym działaniu na nasz organizm. Potwierdziły to nie tylko osoby, które przekonały się na sobie o ich skuteczności, ale także szereg wykonanych badań naukowych. Regularne przyjmowanie olejów  pomaga uporać się z trującymi toksynami i szybko oczyścić nasz organizm. Mają one mnóstwo dobrych właściwości. Z tych właśnie powodów powinniśmy wprowadzić je na stałe do naszej codziennej dobrze zbilansowanej diety. Z pewnością już po dłuższym czasie zauważymy wiele dobroczynnych efektów jakie przyniosą. Jednak jakie oleje są najlepsze ? Jakie wybrać na wspomaganie trawienia a jakie na regeneracje wątroby ? Już teraz zapraszam Was do dalszej części wpisu, gdzie odpowiem Wam na te pytania.

Jakie Oleje Wybrać Tłoczone Na Zimno Czy Rafinowany ?

Wielu osobom zaczynającym swoją przygodę z wprowadzaniem olejów do swojej codziennej diety sprawia trudność wybór między olejem tłoczonym na zimno a rafinowanym. Najbardziej cennymi olejami są tłoczone na zimno i to właśnie je powinniśmy w pierwszej kolejności brać po uwagę. Są one uzyskiwane za pomocą mechanicznego wyciskania roślin oleistych. Jest to najbardziej naturalny oraz najstarszy sposób pozyskiwania oleju, dlatego jest najbardziej zdrowy dla naszego organizmy. Ich spożycie może doprowadzić do zahamowania bądź opóźnienia rozwoju chorób cywilizacyjnych.Olei rafinowanych nawet nie powinniśmy brać tutaj pod uwagę. Olej nierafinowany obfituje w nienasycone kwasy tłuszczowe, dlatego odpowiedź na pytanie brzmi- Zdecydowanie Olej Tłoczony Na Zimno !


Jaki Olej Na Regenerację Wątroby ? Mikstura Olei HEPA

Najlepszymi olejami na regenerację wątroby są olej z ostropestu, lniany oraz z czarnuszki. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na olej lniany, który został uznany za najzdrowszy olej spośród wszystkich. Zawiera on bardzo wysoką ilość kwasów omega-3, których nasz organizm potrzebuje. Działa on regeneracyjno nie tylko na wątrobę, ale także na cały organizm. Świetnie wzmacnia serce, obniża cholesterol, ma działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. W bardzo dużym stopniu jest polecany dla osób borykających się z alergią. Wszystkie te oleje znajdziemy w jednym produkcie, który nazywa się Mikstura Olei HEPA. Jest to suplement diety marki Dr Gaja. Zalecany jest dla osób przeprowadzających dietę poprawiającą stan wątroby. W swoim składzie zawiera olej z ostropestu bogaty w naturalne fosfolipidy, olej z czarnuszki, najbardziej cenny olej lniany oraz dodatkowo jest też ekstrakt z ostropestu standaryzowany na sylimarynę. Mikstura Olei została zamknięta w 250 ml szklanej ciemnej butelce z dołączonym do niej mieszadłem w zestawie oraz łyżeczką, pozwalająca odmierzyć odpowiednią ilość produktu. Smak oleju jest bardzo dobry, dlatego jego spożycie nie powinno nikomu sprawić żadnego problemu. Zlecaną dawką do codziennego spożycia jest 15 ml produktu, czyli 1 łyżka dwa razy dziennie. Olej przyjmujemy podczas posiłku. Tuż przed spożyciem należy energicznie wstrząsnąć butelką w celu wymieszania się produktu lub wykonać to dołączonym do niego mieszadłem. Miksturę Olei tuż po otwarciu przechowujemy w lodówce przez miesiąc. Pod żadnym pozorem nie używamy jej do smażenia, spożywamy ją tylko na zimno. Możemy ją dodać do sałatek, zimnych potraw i surówek. Ma ona potwierdzone, skuteczne działanie regeneracyjne wątroby oraz działanie zdrowotne dla całego organizmu. Zyskała takie nagrody jak Laur Konsumenta Odkrycia 2018 oraz Gwarancja Zawartości 140 Sylimaryna. 


Kiedy Wątroba Potrzebuje Oczyszczenia ?

Niestety w naszych czasach nasza wątroba jest narażona na wiele czynników, które pogarszają jej stan. Szczególnie tyczy się to złej diety obfitującej w jedzenie przetworzone typu. fast foody, ale również używki w tym najbardziej niszczący ją alkohol. Przejadamy się tą żywnością i w efekcie nasza wątroba potrzebuje oczyszczenia i regeneracji. Jak wiemy wątroba nie jest unerwiona czuciowo i nie wysyła sygnałów typowych w postaci bólu, ale obserwując niektóre typowe objawy jej zatrucia to wtedy  możemy od razu przystąpić do jej regeneracji. 

Objawy Zatrucia Wątroby :

- odczuwanie ciągłego zmęczenia,
- wzdęcia,
- biegunki,
- zaparcia,
- posmak goryczy w ustach,
- podwyższone ciśnienie krwi,
- zimne ciało,
- wahania nastroju, 
- ogromny apetyt na słodycze,
- bóle żołądka oraz jelit przez uciskającą wątrobę,
- nasilenie się alergii ( katar sienny, astma)


Jaki Olej Na Wspomaganie Trawienia ? TRAVICO Mikstura Olei 

Oleje wspomagające trawienie to przede wszystkim olej z nasion ostropestu, słonecznika oraz z zarodków rzepaku. Jak widać ostropest wpływa świetnie nie tylko na regenerację wątroby, ale także na wspomaganie procesu prawidłowego trawienia. Marka Gaja również posiada w swojej ofercie taki właśnie suplement diety z wszystkimi wyżej wymienionymi olejami. Mowa tu oczywiście o TRAVICO, który również pochodzi z serii Mikstura Olei. Tak jak jego poprzednik został zamknięty w szklanej butelce o pojemności 250 ml. Dołączony jest tu również mieszadło do dokładnego wymieszania produktu przed spożyciem oraz miarki w postaci plastikowej łyżeczki. W jego składzie znajdziemy mnóstwo dobroczynnych składników dla wspomagania naszego trawienia. Jest tu olej rzepakowy, olej z ostropestu, olej ze słonecznika, z owoców kopru włoskiego, z kłącza kurkumy oraz z nasion ostropestu. Olej ma bardzo intensywny smak oraz aromat. Wyczuwam w nim bardzo duży aromat kurkumy, którą uwielbiam. Świetnie z tego powodu nadaje się do dresigu sałatek oraz zimnych potraw. Najczęściej dodaję go również do wszelkiego rodzaju kasz oraz ziemniaków. Nadaje im bardzo aromatyczny zapach oraz smak. Zalecana dawka do spożycia to 15 ml, czyli 3 miarki dwa razy dziennie. W przypadku poprawy trawienia nie zapominajmy także o odpowiedniej diecie i prowadzeniu zdrowego trybu życia. Miksturę Olei  przechowywamy przez okres 1 miesiąca tuż po otwarciu w lodówce. Chronimy go z dala od dzieci. Przy regularnym spożywaniu w bardzo skuteczny sposób wspomaga proces trawienia i chroni przed wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. 


Jakie Objawy Towarzyszące Złemu Trawieniu ?

Problem z trawieniem, dopada w ostatnich czasach bardzo wiele osób. Określa się, że jest to już co trzecia osoba. Bardzo duży wpływ ma na  przede wszystkim źle prowadzona i nie odpowiednio zbilansowana dieta. Tyczy się to szczególnie tłustego jedzenia, zbyt dużych kęsów oraz przejadania się. Niestety właśnie wtedy cały proces trawienia zostaje wydłużony oraz utrudniony przez co nasze samopoczucie zostaje pogorszone. Dlatego bardzo ważne jest w przypadku wystąpienia typowych objawów dla problemów trawiennych obserwowanie ich i zapobieganie. Pamiętajmy, że zaniedbanie problemów trawiennych może prowadzić do wielu chorób w tym nawet raka przełyku oraz dwunastnicy. 

Objawy Problemów Trawiennych:

- wzdęcia,
- gazy,
- zgaga,
- bóle żołądka ( często bardzo silne),
- uczucie odbijania się jajek, 
- biegunka,
- nadmierna senność,
- zmęczenie,
- uczucia pełności w brzuchu,
- nudności,
- wymioty,Gdzie Kupić Oleje Dr Gaja ?

Oleje marki Dr Gaja Tłoczone na zimno możemy kupić w aptekach stacjonarnych oraz internetowych. Dodatkowo możemy się ich poszukać w pobliskich sklepach z żywnością ekologiczną. Wiele razy widywałam je w takich miejscach. Jeśli nie chcemy ich szukać i tracić przy tym sporą ilość czasu to polecam kupić je w sklepach internetowych. Otrzymamy je w takich sklepach jak Propharma24.pl, gdzie bardzo często są w bardzo atrakcyjnych cenach i promocjach oraz w wielu aptekach internetowych. Ich cena różni się w zależności od sklepu. Najbardziej korzystniejsza jest zazwyczaj na Propharma24, gdzie zapłacimy za oleje około 30 zł. Moim zdaniem jest to bardzo niska cena jak na oleje o takich świetnych właściwościach zdrowotnych dla naszego organizmu. Ja z pewnością nie jednokrotnie do nich będę powracać. 


A Czy Wy Słyszeliście O Leczniczej Mocy Olejów ?

Gabrysiowa Mama Kontakt

Komentarze

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama