Pozycjonowanie/ Jak Napisać Wpis Pod Kątem SEO?


Najlepszy Tekst Pod Kątem SEO / Pozycjonowanie Stron

W ostatnim czasie na blogu pojawił się pierwszy wpis z tematyki pozycjonowania stron internetowych i analizując jego statystyki po kilku dniach od jego publikacji, doszłam do wniosku, że przypadła Wam taka tematyka do gustu. Kto go jeszcze nie czytał to odsyłam Was do niego (LINK). Postanowiłam z tego właśnie powodu stworzyć kolejny. Tym razem ma on na celu pomoc w napisaniu jak najlepszego wpisu na blog lub stronę internetową pod katem SEO. Osobiście sama za każdym razem rozpoczynając tworzenie nowego tekstu dla Was dostosowuję się do tych zasad. 

#1 Pamiętaj O Nagłówkach H1 / H2
Pierwsza i najważniejsza zasada to dodawania nagłówków H1 oraz H2 w naszym tekście. Taki podzielony tekst na nagłówki oraz śródtytuły zdecydowanie lepiej się czyta. Tekst wydaje się być estetyczniejszy. Takie nagłówki maja bardzo duże znaczenie dla pozycjonowania strony.W nagłówku H1 powinna znaleźć się jedna z fraz, które chcemy, aby pojawiły się w naszym tekście.  Powinna ona dotyczyć jego tematyki. Czyli przykładowo może to być np. jeśli piszemy o pomadce do ust ,, Idealna .. Pomadka Do Ust..". Ważne, aby to była fraza. Poniżej postanowiłam Wam pomóc i pokazać jak dodaję jeden z nagłówków, czyli H1 do tekstu wpisu. Możemy je także wstawić do naszego kodu HTML.
#3  Nie zapominaj O Podpisaniu ALT
Wspominałam Wam o ALT w pierwszym z serii  pozycjonowanie stron internetowych. Wiele osób niestety zapominam o podpisywaniu zdjęć, a jest to kolejny bardzo ważny aspekt dla wpisu pisanego pod kątem SEO. Dzięki podpisywaniu zdjęć ALT,
zostaną one rozpoznane przez boty Google. Jest to nazywane inaczej optymalizacją obrazków zamieszczonych w tekście. Niestety boty nie rozpoznają tego co dane zdjęcie przedstawia i właśnie dlatego jest potrzebne jego odpowiednie podpisanie. ALT to inaczej alternatywny tekst, opisujący zwartość pliku graficznego. Przykładowo jeśli na naszym obrazku znajduje się dany kosmetyk np. szminka to w ALT wpisujemy ,, pomadka do ust". Sam proces umieszczania podpisu ALT jest banalnie prosty. Niżej przygotowałam Wam malutką instrukcję. Klikamy na naszą grafikę i w opcjach wybieramy ,, Właściwości". Następnie w tekście alternatywnym wpisujemy daną zawartość zdjęcia. Prawda, że jest to proste? Nie zapominajcie o tym.  

#4 Treść Ciekawa I Krótka

Planując pisać wpis na naszą stronę internetową powinniśmy jak najbardziej zaciekawić naszego czytelnika. Starajmy się jednak, aby nie były to długie teksty, ponieważ nie każdy z nas lubi czytać wpisy jak książki. Tekst powinien być bardzo ciekawy oraz w miarę krótki. Swego czasu bardzo lubiłam pisać długie wpisy, ponieważ miałam wrażenie, że niektórzy wolą, aby miał on w sobie jak najwięcej informacji dotyczących danego kosmetyku czy innego produktu. Jednak nie każdy to lubi. Teraz najczęściej dłuższy tekst dzielę na kilka wpisów, aby po prostu nie zanudzić moich czytelników. Naprawdę zauważyłam różnicę. 

Pozycjonowanie Stron


A Czy Wy Staracie Się Pisząc Tekst Aby Był Pod Kątem SEO ?


Kontakt Gabrysiowa Mama

Komentarze

 1. Przydatne info. Nie wiedziałam tego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób akurat nie wie o tych wskazówkach podczas pisania tekstu na bloga, bądź stronę. Myślę, że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłam. ;)

   Usuń
 2. Warto o tym pamiętać, sama widzę różnicę odkąd się do tego stosuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz, to tylko potwierdza, że warto to wdrążyć do pisania :)

   Usuń
 3. fajnie, że to napisałaś :) na pewno skorzystam z porad. Przynajmniej krótko i na temat i od razu wiadomo, co robić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że są dla Ciebie przydatne. Nie chciałam się rozpisywać, bo myślę że nie jest to potrzebne :)

   Usuń
 4. Bardzo przydatne wskazowki, ja staram sie wlasnie w ten sposob publikowac wpisy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to super kochana, jest to bardzo ważne pod względem SEO :)

   Usuń
 5. super wpis! na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę, dziękuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Profesjonalną opiekę nad zwiększaniem widoczności bloga mogą udzielić agencje interaktywne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przydatne rady dla początkujących. Choć długość wpisu uzależniona jest od tematyki bloga.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama