Powody Dla Których Warto Ogrzewać Dom Gazem Grzewczym - Wygoda, Oszczędność


Ogrzewanie, czyli najważniejszy aspekt naszego domu, który powinniśmy mieć dokładnie przemyślany już na etapie planowania budowy naszego domu. To właśnie ono będzie miało największy wpływ na utrzymanie ciepła w mieszkaniu oraz jak najwyższego komfortu naszych domowników. Dodatkowo będzie wpływać na koszty eksploatacji. Wybór ogrzewania jest dość duży, dlatego tuż przed jego wyborem powinniśmy wziąć pod uwagę takie kryteria jak wygoda użytkowania, koszt oraz wydajność. Jednym z wygodniejszych ogrzewań jest ogrzewanie gazowe, na które decyduje się coraz więcej osób projektujących swój przyszły dom. Propan stale zyskuje na swojej polarności. Poniżej przedstawiam Wam powody, dla których warto wybrać ogrzewanie gazem grzewczym. 


1. Dbanie O Ekologię - Ekologiczność

Dbanie o nasze środowisko to jeden z ważniejszych aspektów. Zanieczyszczenie powietrza poprzez używanie paliw opałowych, które są wysoce toksyczne jest bardzo dużym problemem. Nie tyczy się to tylko dużych miast, ale także tych mniejszych miejscowości. Propan jak wiadomo jest czystym chemicznie, nietoksycznym gazem. Proces pozyskiwania oraz spalania nie wpływa w żaden sposób na nasze środowisko. Nie wymaga dodatkowej obróbki oraz infrastruktury. Jak wiemy również cały proces wydobywania propany w żaden sposób nie obciąża środowiska i otoczenia. Gaz jest uważany jako za jedno z najczystszych paliw opałowych. Dodatkowo co  jest bardzo ciekawe to, iż wiele gmin ma w planach w przyszłości dość wysokie dofinansowanie do zakupu zbiorników na gaz propan oraz kotłów kondensacyjnych na gaz. Ogrzewanie gazowe jest przede wszystkim czyste - nie ma popiołu oraz żadnego pyłu jak to bywa w przypadku innych form ogrzewania ( węgiel, drewno). 


2. Wygodna I Bezproblemowa Obsługa

Decydując się na ogrzewanie gazowe zyskujemy nie tylko ekologiczną formę ogrzewania, ale także bezproblemową i wygodną w obsłudze. Wynika to z faktu, iż jeżeli cała instalacja gazowa jest już poprawnie założona w naszym domu to po jej uruchomieniu nie musimy praktycznie się nią zajmować. Oczywiście nie tyczy się to przeglądu danego kotła, który wybraliśmy, który wykonywany powinien być przynajmniej raz w roku. Cała praca urządzenia jest zazwyczaj zaprogramowana, tak aby cała obsługa była wygodna. Ciepło wytwarzane jest w kotle, które jest przekazywane do centralnego ogrzewania, a następnie rozprowadzane po całym domu. 

3. Oszczędność I Utrzymanie Ciepła

Ogrzewanie Propanem pozwoli nam również zmniejszyć koszt eksploatacji naszego domu. Wiele osób jest dalej przekonana, że ogrzewanie gazowe jest o wiele bardziej kosztowniejsze. Niestety jest to jeden z wielu mitów. Koszt gazu jest zależny od kilku czynników, które na to wpływają. Przede wszystkim podpisując umowę z dostawcą gazu płynnego możemy wybrać najlepszą ofertę dla nas. Jest to bardzo duża oszczędność, gdyż dodatkowo istnieje możliwość wynegocjowania ceny paliwa, w zależności np. na jaki czas jest podpisywana umowa na dostawę. Porównując ogrzewanie gazowe do elektrycznego to zdecydowanie gazowe jest tańszą alternatywą. 

Podsumowanie/ Zalety Ogrzewania Gazowego:

- wygodna obsługa,
- ekologiczność, 
- oszczędność, 
- wysoka sprawność urządzeń,
- możliwość jednoczesnego podgrzewania wody,
- niższe rachunki,
- wydajność,
A Co Wy Myślicie O Ogrzewaniu Domu Gazem Grzewczym?Komentarze

 1. Ceny domów w mojej okolicy są abstrakcyjne, więc się nawet nie łudzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie to ekstra propozycja , bo jednak wygoda jest a cena dobra, wielu ludzi inwestuje w takie technologie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od ogrzewania gazowego wolę ogrzewanie z cieplika, bo jest najbardziej ekonomiczne i ekologiczne, jednak nie zawsze są do tego warunki, więc lepiej wybrać gazowe niż palenie w piecu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Post jest bardzo ciekawy i dobrze, że odpisujesz takie sprawy. Ale niestety jest też dość nie rzetelny. Fajnie by było, gdybyś poza tymi zaletami i małą ilością wad podała większą ilość wad żeby ogólnie post nie wyglądał jakbyś była przekupiona, żeby dobrze pisać o gazie.
  Niestety nie zgodzę się z punktem, że gaz jest tani. Gaz może w ogólnym rozrachunku na mieszkania wychodzić tanio, ale ogrzewanie nim domów jest nieoplacalnie. Raz że,żeby dobrze ogrzać pomieszczenie to powierzchnia grzewcza musi być duża,a dwa płacisz za zużyty gaz nawet jeśli licznik nie nalicza gazu.
  Przetestowałam tą metodę palenia u siebie i wstosunku do węgla miałam średnio rachunek wyższy o 400 złoty na gazie.
  Powierzchnia domu to 300 metrów kwadratowych, gdzie dom jest ocieplony, a nie mamy jakichś szumnych temperatur bo na domu średnio jest 19-20 stopni.
  Oczywiście gazowni nieda się odciąć tego, że jest bez emisyjny,ale z drugiej strony jak zakręcą kurek z gazem to jesteśmy w szarej dupie.
  Osobiście jeśli mam być szczera polecam ogrzewanie elektryczne z panelów solarnych, na własnym domu mam tą metodę od roku i jest może droższa od gazu czy węgla, ale inwestycja zwraca się po 2 latach. Jest równie bezemisyjna i nie wymaga chodzenia do pieca, a co ważne jak zakręci się kurek z gazem to nic nas nie rusza.

  Oczywiście rozumiem, że moja opinia może się nie zgadzać z opinią ludzi, bo każdy widzi temat inaczej. Jednak warto wziąć pod uwagę wiele czynników nie tylko jeden.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako, że nie mam domu, który wymaga innego ogrzewania niż centralne, to trudno mi się wypowiedzieć o zaletach i wadach proponowanego rozwiązania, wydaje mi się, że każdy we własnym zakresie musi dokonać kalkulacji zysków i strat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć! Piękny wygląd bloga, nagłówek jest genialny! Co do posta, ciekawy temat wybrałaś. Moi rodzice grzeją również dom gazem grzewczym. Raz na rok tankują nam baniak z gazem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście grzanie gazem to przede wszystkim wygoda , jednak są też to koszty jeżeli dom nie jest dobrze ocieplony . No i oczywiści dbamy wtedy o ekologie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziś, gdyby było u mnie możliwe podłączenie do sieci gazowej, wybrałabym właśnie gazowe ogrzewanie. Bezobsługowość takiego pieca jest dla mnie największą jego zaletą.

  OdpowiedzUsuń
 9. u mnie niestety na razie by się to nie sprawdziło, muszę najpierw doprowadzić dom do porządku, no i niestety na wsi trzeba będzie jeszcze dłuuuugo czekać na sieć gazową

  OdpowiedzUsuń
 10. Z pewnością takie informacje będą bardzo potrzebne, szczególnie osobom, które dopiero zaczynają przygodę z budową domu. Potrzeba wiele czasu i oczywiście odpowiedniego projektu. Jak go wybrać? Informacji możecie szukać sobie na stronie https://mojabudowa.pl/artykul/265_gdzie_najlepiej_kupic_projekt_domu_poznaj_opinie_konsumentow.htm . Ja zdecydowanie polecam, bo dzięki temu nie przepłacicie za taki projekt.

  OdpowiedzUsuń
 11. No ogrzewać dom trzeba też przede wszystkim po to, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W temacie ogrzewania niestety trzeba poruszyć taki temat, że w obecnych czasach opał jest bardzo drogi. Trzeba szukać sobie sposobów na to, aby w jakiś sposób sobie z tym poradzić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne informacje. Jestem przekonana, że możecie śmiało dowiedzieć się, w jaki sposób to wszystko powinno funkcjonować. Trzeba szukać najlepszych rozwiązań.

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że jak najbardziej warto interesować się takimi kwestiami. Ogrzewanie to istotna kwestia, więc jak najbardziej trzeba się tym ogrzewaniem interesować.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zakup domu to spore przedsięwzięcie. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy biura nieruchomości! My własnie przeglądamy wille na sprzedaż Warszawa z oferty biura RE/MAX i chyba wybierzemy jakiś dom. Nie chcemy sie budować.

  OdpowiedzUsuń
 16. Na dzień dzisiejszy jest wiele różnych metod ogrzewania i każdy może wybrać sobie, co tylko chce. Jednak kolejną kwestią są koszty. Bo jednak na to najczęściej zwraca się uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 17. A czym ogrzewać? Moze jakiś post, który porówna metody ogrzewania domu? Chętnie bym o takim czymś przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 18. No przede wszystkim ogrzewanie jest po to, aby można było w takim domu w chłodne dni funkcjonować. W wielu domach innej możliwości nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 19. Chętnie dowiem się, jakie aktualnie najlepsze są sposoby do tego, aby ogrzewać dom. Macie jakieś sposoby?

  OdpowiedzUsuń
 20. Jestem ciekawa, jak teraz zmieniły się sposoby ogrzewania w Polskich domach. Jak uważacie?

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo dużo porad dotyczących budowy i remontu znajdziecie tutaj https://polskiebudowlane.pl/portal/ Warto zaglądać na ten portal bo artykuły są pomocne i ciekawe! Często można znaleźć tam ciekawe, proste rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetny artykuł - w pełni się z nim zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
 23. A polecacie jakieś konkretne sterownik pompy co? Czy coś z tego jest godne uwagi - https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-pomp,c14.html ? Jak to widzicie? Bo wydaje mi się, że jakościowo wygląda to spoko.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama