Odpowiednia Higiena Rąk Podczas Pandemii COVID 19 / Pieczątka Antywirusowa Dla Dzieci – PROTECT KIDSNasza sytuacja dotycząca pandemii koronawirusa nieustannie się zmienia. Rząd wprowadza oraz luzuje coraz więcej obostrzeń. Mimo wszystko wiele z nich jest wciągu dalszym obowiązujące. Przede wszystkim jedną z najważniejszych  zasad przestrzegania bezpiecznego zachowania podczas pandemii COVID 19 jest mycie rąk. Niestety bardzo wiele osób wykonuje tą czynność  nieprawidłowo lub w ogóle o niej zapomina, popełniając przy tym bardzo duży błąd. To właśnie rękami dotykamy wszystkich powierzchni. W sytuacji kiedy są one zainfekowane wirusem COVID 19 nieświadomie przenosimy go na naszych rękach i dodatkowo stajemy się potencjalnym zagrożeniem dla siebie, swoich bliskich oraz innych ludzi. Właśnie z tego powodu częste mycie rąk pomaga nam zminimalizować te ryzyko. 


Niestety nawet w czasie pandemii, która sieje tak duże spustoszenie bardzo wiele osób nieprawidłowo dba o higienę rąk. Bardzo ciekawe są dane statystyczne, które pokazują nam, że tylko spośród około  70% osób myjących ręce tylko połowa z nich wykonuje to prawidłowo. Pozostała część, czyli 30% w ogóle lekceważy to. Tyczy się to nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych. Najmłodszych niestety najbardziej dotyczy problem lekceważenia. Mycie rąk to podstawowa czynność, która uchroni nasze dzieci przed wszelkimi chorobami i pozwoli nam zachować ich zdrowie. Jak wiemy maluchy bardzo często wkładają swoje rączki do buzi, przez co mogą zarazić swój układ trawienny przez co może to mieć dla nich bardzo negatywne konsekwencje, a nawet zagrażać ich życiu. Zarazki czyhają na naszego malucha praktycznie wszędzie m. in. na klamkach, klawiaturze, telefonie. Jako rodzice powinniśmy na wszystkie sposoby zachęcać nasze dziecko do regularnego mycia rąk. Możemy to robić poprzez zabawę, ciekawe opakowanie mydła itd. Świetnym rozwiązaniem problemy mycia rąk może być także pieczątka antywirusowa dla dzieci Protect Kids, która znalazła się w naszym domu. 


COLOP Polska stworzyła pieczątkę Protect Kids, która w głównej mierze ma na celu pomoc rodzicom dbać o higienę dzieci oraz udowodnienie im, iż prosta, nudna z pozoru czynność mycia rąk jest kluczowa dla ich zdrowia i życia. Muszę przyznać, iż początkowo byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu produktu, mimo wszystko postanowiłam dać mu szansę i jako, że należę do tej grupy rodziców, którzy mają problem z zachęceniem swojego dziecka do mycia rąk.  Pieczątki od dawna cieszyły się w naszym domu sporą popularnością. Mój synek zawsze chętnie i z zadowoleniem na twarzy wyciągał je z szuflady. Bawił się nimi niemal nawet cały dzień. Chyba nie muszę wspominać, że często kończyło się to dokładnym myciem podłogi. Z tego właśnie powodu mając w ręce pieczątkę Protect Kids byłam zadowolona z faktu, że imituje prawdziwą biurową pieczątkę. Nie do końca spodobałaby mi się wersja, która nie miała by nic wspólnego z klasyczną pieczątką.   Pieczątka Protect Kids trafiła do nas zabezpieczona w plastikowym, solidnym opakowaniu. Sama pieczątka została bardzo starannie wykonana a jej wygląd jest bardzo przyjazny dla dzieci. Mojemu synkowi najbardziej spodobała się w niej postać stworka, która okazała się zachęcać go do mycia rąk. Wielu z Was pomyśli pewnie jak taki szczegół może być zachęcający, jednak dzieci bardzo często dostrzegają takie drobne elementy. W tym przypadku był nim stworek. Tusz wykorzystywany w pieczątce jest w pełni bezpieczny dla dziecka i nieszkodliwy dla jego skóry. Został on dokładnie przebadany dermatologicznie. Każda poduszka tuszująca starcza na około 3000 odbić lub 5-6 odbić dziennie x500 razy. 


Jak Działa Pieczątka Antywirusowa Protect Kids?

Korzystanie z pieczątki antywirusowej jest proste i przyjemne.  Tak jak w przypadku prawdziwej pieczątki, znajdującej się w biurze wystarczy, że odciśniemy wzór na dłoni naszego dziecka. Pozostanie tam sympatyczny oraz zabawny obrazek stworka, nazwany Monster Virus'em. Przybijamy pieczątkę na zewnętrznej oraz wewnętrznej stronie dłoni. Teraz tylko pozostało odczekać około 10 sekund, aby nasz wirus wysechł. Po upłynięciu wymaganego czasu nasz maluch jest zmuszony do umycia rąk. Musi to wykonać poprawnie przez tak długi czas, aż cały stworek zniknie z jego rąk. I to w sumie na tyle, prawda, że jest to banalnie proste?Regularne korzystanie z pieczątki Protect Kids to nie tylko pomoc dla rodzica w kształtowaniu w dziecku umiejętności prawidłowego oraz regularnego dbania o higienę rąk,a ale niesie także takie zalety jak:

- świetna zabawa,
- ochrona przed zarazkami,
- dbanie o zdrowie dziecka, 
- bezpieczeństwo,
-ochrona przed COVID 19 oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się,
- kształtowanie umiejętności, 
- dbanie o higienę, 

Podsumowując moim zdaniem pieczątka antywirusowa Protect Kids spisała się u nas doskonale. Jest to bardzo dobry na to, jak nauczyć dzieci odpowiedniej higieny rąk, która jest dla nich bardzo ważna. 
A Co Wy Sądzicie O Pieczątce PROTECT KIDS ? 


Komentarze

 1. Pierwszy raz widzę, ciekawy gadżet dla dzieci :). Z drugiej strony, czego to producenci nie wymyślą :P

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie ostatnio sama zaczęłam bardziej patrzeć jak dzieci dosłownie lizą miejsca publiczne. Oczywiście są rodzice co pilnują swoje pociechy i chcą to zachowanie zmienić, ale wiele dzieci małych i samych widzę w galeriach czy fontannach na rynku bez żadnej opieki. Ciekawy gadżet dobrze, że maluszek chce się potworka pozbyć, a nie zostawić na dłużej. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. przyznam szczerze, że sama nauczyłam się myć ręce dopiero za sprawą pandemii. Wcześniej myłam, owszem, ale nie tak często jak powinnam. Co do pieczątki to jest genialna i na pewno zakupię ją moim dzieciom!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to mówią „ częste mycie skraca życie „, a tak poważnie to wyluzujmy. Dziecko musi się uodparniać. Jak zaczniemy czyścić ręce dziecku po każdym kontakcie z „ piaskownicą” to osłabiły jego oporność. W tych czasach powinnismy bardziej uświadamiać Nasze pociechy, gdy się przewróciło to powinno się otrzepać i lecieć bawić się dalej, a nie od razu „ chodź trzeba raczki wyczyścić „. A pieczątka to dobra jest na ubrania i inne różne rzeczy dziecka, a nie do zmuszania mycia rąk.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie, że porusza się różnego rodzaju tematy zdrowotne, bo niestety bardzo często zapominamy o swoim zdrowiu. Jeśli tylko jesteście ciekawi, jakie problemy zdrowotne mogą np. dotyczyć kwestii ortopedycznych, to sprawdźcie stronę https://carolina.pl/klinika-ortopedii-i-traumatologii/reka/kciuk-narciarza/ oraz to, czym objawia się kciuk narciarza.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama