BLOGOWANIE / Jak Dodatkowo Zarabiać Na Blogu ? Program Partnerski LeadStar

 

Przed sobą mamy kolejny bardzo pracochłonny tydzień, a wraz z nim nowy temat naszej cotygodniowej akcji Blogowanie. Tym razem zajmiemy się tematem zarabiania na blogu. Samo zarabianie budzi wiele kontrowersji wśród ludzi. Osoba zakładająca bloga chciałaby się dzielić ze swoimi czytelnikami ciekawymi oraz wartościowymi treściami. Blogerzy, rozpoczynając przygodę z blogiem nie myślą od razu o robieniu tego dla zarobku, gdyż takie pisanie nie miałoby żadnego sensu ani wartości. Moim zdaniem blogowanie powinno sprawiać nam przyjemność oraz być naszym tzw. zainteresowaniem bądź hobby. W miarę systematyczności i dzięki włożonej pracy w rozwój bloga osiągamy pierwsze sukcesy, stajemy się bardziej rozpoznawalni. Dodatkowo zyskujemy pierwsze propozycje współpracy z markami. W dzisiejszym wpisie chciałam Wam przedstawić kilka propozycji zarobkowych, które oferuje nam blogowanie.Pierwsze Podejście - Współprace Z Markami

Pierwszy ze sposobów – współpraca z markami - to najpopularniejsza forma zarobków, która sama w sobie jest wielkim prestiżem dla każdego blogera. To nie tylko szansa na dodatkowy przychód, ale także na poznanie ciekawych marek oraz zdobycie interesujących doświadczeń. Forma wynagrodzenia w przypadku współpracy z markami to barter lub wynagrodzenie pieniężne. Umowa barterowa polega na tym, że za napisany artykuł na blogu, otrzymujemy w zamian produkty lub bony do sklepów. Przed rozpoczęciem takiej współpracy powinniśmy w pierwszej kolejności dokonać wyceny swojej pracy. Wartość wynagrodzenia zależy od kilku czynników, między innymi popularności naszego bloga, naszego doświadczenia w tym temacie oraz wartości przekazywanych treści. Blogi, które mają dużą oglądalność, mogą liczyć na satysfakcjonujący zarobek, a do zadań blogera będzie należało nie tylko stworzenie artykułu, ale także testowanie usług oraz produktów, bycie ambasadorem marki, prowadzenie warsztatów, szkoleń, prelekcji.


Czas Na Posty Sponsorowane

Kolejnym również bardzo popularnym wśród blogerów sposobem na zarabianie jest pisanie postów sponsorowanych. Zarabiają w ten sposób zarówno te duże, jak i małe blogi. Posty sponsorowane mogą być tworzone przez nas lub dostarczane gotowe przez naszego klienta. Różnicą między tekstem pisanym przez nas a dostarczonym przez zleceniodawcę jest oczywiście wysokość naszego wynagrodzenia. W przypadku gotowego tekstu będzie ona o wiele niższa, ale także nie będzie wymagała od nas większej ilości włożonej pracy oraz czasu. Ten sposób zarabiania jest łatwo dostępny, bo wystarczy tylko, że zarejestrujemy się w serwisie, który pośredniczy między wydawcami a reklamodawcami. Reklamy AdSense


Bardzo wielu wydawców ocenia reklamy AdSense jako mało opłacalne źródło zarobku.  Polegają one na umożliwieniu reklamom z usługi Google Ads pojawianie się na naszym blogu. Wyświetlane treści dobierane są automatycznie za pomocą aukcji. Z pewnością ciężko będzie otrzymać duże wynagrodzenie za takie reklamy, jednak cały proces wdrażania jest bardzo prosty oraz nie sprawia żadnych problemów, a dochód z AdSense jest zależny od ruchu na naszym blogu. Przykładowo przy 20 tysiącach odwiedzających zarobimy około 60-100 zł miesięcznie, natomiast przy 200 tysiącach odsłon od 600 do 1000 zł. Moim zdaniem jest to bardzo dobry sposób zarabiania na początku naszej przygodny z blogowaniem. Zarabianie Na Blogu

Programy Partnerskie 

Ostatnim oraz równie wartym wspomnienia sposobem zarobku są programy partnerskie, gdzie zarabiamy dzięki promowaniu produktów lub usług, za co otrzymujemy określoną wcześniej prowizję. Głównym narzędziem do pozyskiwania klientów są linki afiliacyjne, które możemy zamieszczać nie tylko na blogu oraz stronie internetowej, ale także w naszych social mediach (facebook, twitter, instagram). Podstawą do rozpoczęcia współpracy z programem partnerskim jest odpowiednia motywacja oraz strategia działania. Jednym z takich programów partnerskich jest LeadStar, o którym opowiem Wam więcej. 


Moja Przygoda Z Programem Partnerskim LeadStar


Moja przygoda z programem partnerskim rozpoczęła się niedawno. Ze względu na ciągle rozwijającą się sytuację z pandemią, postanowiłam poszukać dodatkowego źródła zarobku. I tak trafiłam na stronę LeadStar, który jest tworzony  przez zespół doświadczonych i dbających o potrzeby klienta pracowników. Do rejestracji zachęcił mnie fakt, że do rozpoczęcia zarabiania nie potrzebowałam własnej działalności gospodarczej. Jest to dla mnie bardzo duże udogodnienie. Cały proces rejestracji przebiegł przyjemnie i bezproblemowo. Dane, które wprowadzamy, są w pełni bezpieczne i wykorzystywane tylko w celach opisanych w regulaminie, m.in. rozliczaniu dochodów z kampanii. Tuż po całym procesie rejestracji oczekiwałam, aż moje konto zostanie zweryfikowane. Otrzymujemy informację, że może to potrwać do około 2 dni, jednak w moim przypadku już po kilku minutach moje konto było aktywne. Otrzymałam na podany przeze mnie w formularzu podczas rejestracji numer telefonu kod z hasłem, który umożliwił mi zalogowanie się do mojego konta. Muszę, przyznać, iż bardzo podoba mi się takie rozwiązanie z hasłem, wysyłanym na telefon, ponieważ gwarantuje to zabezpieczenie przed otrzymaniem przez osoby postronne dostępu do konta.

Swoje pierwsze kroki tuż po udanym zalogowaniu się na moje konto poczyniłam do zakładki ,,Katalog programów", aby zapoznać się z dostępnymi kampaniami reklamowymi. Muszę przyznać, że ich wybór jest naprawdę bardzo imponujący. LeadStar daje nam wiele możliwości zarobku w tym na wykorzystaniu własnego bloga, strony oraz na polecaniu działania w programie innym osobom, przez co budujemy własną bazę osób poleconych, od których przychodów otrzymujemy 5%. Po dłuższym zastanowieniu się i wybraniu odpowiedniej dla mnie kampanii, musiałam poczekać, aż moja prośba o dołączenie do niej zostanie pozytywnie rozpatrzona. Tuż po zatwierdzeniu mogłam rozpocząć promowanie poprzez link prosty oraz kreacje bannerowe.  W osiągnięciu jak najlepszych rezultatów pomagają nam takie narzędzia dostępne  w panelu jak widgety, linki symboliczne, pule kreacji, API czy strony partnerskie. Okazują się one bardzo przydatne w przypadku kiedy posiadamy własnego bloga. Muszę przyznać, że możliwości zarobku jest mnóstwo w moim przypadku. Przykładowo w sytuacji, kiedy będę potrzebowała kredytu i wybiorę z listy ofertę danego banku np. PKO Bank Polski, którego stawka wynosi 2,3% CPS to po pozytywnym wypełnieniu, rozpatrzeniu wniosku o kredyt w wysokości 100 000 zł, otrzymam prowizję w wysokości 2 300 zł, którą mogę przeznaczyć na spłatę pierwszej raty. Podsumowując, dzięki korzystaniu z dostępnych w programie ofert lub zachęcaniu do tego moich czytelników mam możliwość otrzymania określonej w panelu prowizji. 

Podczas promowania przeze mnie kampanii miałam możliwość śledzić ruch na bieżąco, dzięki rozbudowanym statystykom znajdującymi się w moim panelu klienta. Okazały się one bardzo pomocne, gdyż mogłam określić ruch na mojej stronie oraz zastanowić się nad tym, jak mogę go dodatkowo zwiększyć, aby otrzymać jak największą prowizję. Dodam, że każdą stawkę możemy negocjować, tak abyśmy byli zadowoleni. Po przeanalizowaniu każdej z nich doszłam jednak do wniosku, że są bardzo realne. Kampania działa bez problemów oraz jest rzetelnie rozliczana. Prowizję z kampanii możemy wypłacić już do 1 zł w dowolnym momencie. Wypłaty są także zlecane automatycznie w ostatnim dniu danego miesiąca. Pieniądze pojawiają się bardzo szybko, w kolejnym dniu roboczym na naszym koncie. Jest to liczone od momentu zlecenia wypłaty przez nas lub wystawienia faktury w przypadku firm. Oczywiście istnieje także możliwość przelewów ekspresowych prowizji, która pojawi się na naszym koncie nawet w 15 minut. 

LeadStore


W przypadku kiedy nie posiadamy własnego bloga lub nie chcemy zasypywać swoich social mediów reklamami, LeadStar daje nam możliwość zarabiania na działaniach innych osób, tzw. naszych poleconych. Pozwoli nam to na zyskanie dodatkowych 5% od rzeczywistych przychodów partnerów zapisanych do LeadStar poprzez udostępniony przez nas link polecający. Można to nazwać tworzeniem własnej bazy poleconych, dzięki którym będziemy mogli się sukcesywnie wzbogacać. Do prowizji nie są wliczane bonusy, premie oraz wygrane w konkursach. Aby otrzymać prowizję w danym miesiącu, na naszym koncie musi zostać naliczona prowizja minimum 150 zł. Moim zdaniem jest to świetny sposób na dodatkowy zarobek.Podsumowując Zalety Zarabiania Z LeadStar:
- duży wybór ciekawych kampanii,
- możliwość dużego zarobku,
- program polecający,
- ekspresowe przelewy,
- wypłata wynagrodzenia już od 1 zł, 
- wysoka prowizja,
- możliwość negocjacji stawki,
- realne stawki,
- rzetelne rozliczenia,
- bezpieczeństwo danych,
- wiele akcji promocyjnych,
- śledzenie na bieżąco kampanii,
- pomocnicze narzędzia (widgety, chmury linków itd.) 
- brak potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej,
- wiele możliwości zarobkowych,
- dodatkowa wiedza dla Wydawców udostępniana na firmowym blogu: https://blog-leadstar.pl/,
- doświadczenie,
- ciągły rozwój.

- dodatkowa wiedza dla Wydawców udostępniana na firmowym blogu: https://blog-leadstar.pl/,
- doświadczenie,
- ciągły rozwój.


Zarabianie Na Blogu

A Co Wy Myślicie O Zarabianiu Na Blogu?

Gabrysiowa Mama

Komentarze

 1. Nie przepadam za programami partnerskimi, czy zbieraniem latami po kilka groszy, ale inne formy mogą być :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, ze tez nie przepadałam za programami partnerskimi.
   Trafiłam na ten z LeadStars i w sumie dałam mu szansę. Nie zawiodlam się, zawsze to jakiś dodatkowy zarobek. :)

   Usuń
 2. Absolutnie nie jestem nastawiona na zarabianie na blogu, dlatego wszelkie tego typu alternatywy nie leżą w strefie moich zainteresowań. Jednak dla osób, które liczą się z każdą złotówkę możliwość ich gromadzenia poprzez współpracę brzmi kusząco. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem tak jak napisałam prowadzenie oraz pisanie artykułów powinno być dla blogerów cos w rodzaju hobby i sprawiać przede wszystkim przyjemność. W miare rozwoju, tez moze byc dodatkowym źródłem zarobku. ;)

   Usuń
 3. Nie słyszałam o tym programie. Myślę, że jest całkiem ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo bardzo jest ciekawy i polecam się z nim zapoznać ;)

   Usuń
 4. Chciałabym zarabiać na blogu ale:
  -nie godzę się na artykuły sponsorowane napisane przez markę - blog to moje miejsce i mogę napisać swoją szczerą opinię jak już,
  -miałam oferty barterowe i każdą odrzuciłam, bo szlag mnie trafia, jak widzę bloga... powiedzmy o książkach, a tam nagle wpis o perukach. No kurczę, szanujmy się :)

  Zaakceptuję tylko takie oferty, które będą się pokrywały z moimi treściami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak!
   Bardzo podoba mi się twoja opinia, bo wielokrotnie też odmawiałam wszelkich współprac, chociaż mój blog jest bardziej lifestyle od jakiegoś czasu. ;)

   Usuń
 5. Tego programu partnerskiego nie znałam lead star, ale współpracowałam z innymi i tylko grosze są z tego :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zalezy od kampanii, polecam Ci spróbować z leadstar ;)

   Usuń
 6. W przypadku naszego bloga program partnerski nie za bardzo się sprawdza, ale są blogi, które potrafią na tym naprawdę nieźle zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi się nie chce na nim zarabiać, mój blog to hobby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesli nie chcesz zarabiac to nie musisz, ale zawsze wiedziec ze moze to byc dodatkowe zrodlo dochodu :)

   Usuń
 8. Z wielką przyjemnością przeczytałam ten wpis, ponieważ jestem właśnie na etapie poszukiwania takiego programu partnerskiego, który byłby wygodny, ale również dawał możliwość wypłaty zarobionych środków bez z góry określonego limitu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swietnie, ciesze sie ze wpis okazał się przydatny, pozdrawiam :)

   Usuń
 9. Prowadzę bloga od kilku lat, miałam kilka propozycji programów partnerskich, ale nigdy się nie zdecydowałam. Tak naprawdę żaden do końca do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwie Ci się, bo ja tez dotąd z wielu rezygnowałam, gdyz miały bardzo słabe warunki, ktore mi do konca nie odpowiadały ;)

   Usuń
 10. Nasza strona jest nakierunkowana przede wszystkim na konkretnego odbiorcę więc tego typu programy partnerskie raczej nie wchodzą w grę. Jednak wydaje się to być bardzo ciekawym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesli, chodzi o tematyki kampanii to mozna oczywiscie wybrac taka, która pasuje najbardziej do naszej kategorii bloga ;)

   Usuń
 11. Nie wiedziałam o tej stronie, może kiedyś się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, warto spróbować zawsze :)
   Daj znać znać ją przetestujesz koniecznie!

   Usuń
 12. Tych firm afilacyjnych jest na prawdę sporo i wszystkie działają na tej samej zasadzie. To może kwestia prowadzenia swojej strony, ale też jak napakujemy go linkami to słabiej Google będzie nas pozycjonować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie.
   Z tego wlasnie powodu, czesto odmawiam takich wpisów, które są naszpikowane linkami, ponieważ to bardziej szkodzi niż przynosi jakieś rezultaty ;)

   Usuń
 13. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że prowadzenie bloga to również biznes, więc jak najbardziej w tej kwestii można szukać jakiegokolwiek doradztwa. Jeśli mogę coś polecić, to doradzam sprawdzić sobie takie miejsce, jak Pla.partners . Tutaj fachowo pomogą, doradzą i na pewno pokierują na odpowiednią drogę. Zarabiać można tak naprawdę na wiele różnych sposobów, ale na pewno jakaś pomoc w każdej kwestii będzie potrzebna. Korzystajcie, sprawdzajcie, a na pewno będziecie z takich rozwiązań zadowoleni. Zerknijcie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak naprawdę to każdy biznes może być odpowiedni, jeśli przynosi odpowiednie zyski. Zerknijcie sobie np. na stronę https://www.impactinternational.com/polska . Dla mnie jest ona odpowiednia, ponieważ poznacie tam ofertę programów rozwojowych, które na pewno wpłyną na to, jak pracujecie i jak ze wszystkim sobie będziecie mogli poradzić.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oczywiście, że na blogu można zarabiać. Obecnie, warto czerpać zyski zewsząd, jeśli tylko jest to możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 16. No we wszystkich biznesach konieczne jest używanie różnych narzędzi i myślę, że zainteresuje Cię również możliwość skorzystania z https://wfirma.pl/program-kadrowo-placowy Jest to platforma, która naprawdę wiele ułatwia. Przede wszystkim można prowadzić kadry i płace swojej firmy. Można prowadzić ewidencję czasu pracy, sporządzać umowy i wypełniać deklarację ZUS.

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo lubię takie alternatywne sposoby zarabiania. Uczą nas dążenia do celu i ostrożności żeby za szybko nie ulegać mżonkom

  OdpowiedzUsuń
 18. czy uważasz że kupowanie lajków na insta to dobry pomysł? czy sama korzystałaś z takiej opcji? zastanawiam się czy to faktycznie się opłaca i jakiś bloger może napisać że przyniosło mu to wymierne korzyści

  OdpowiedzUsuń
 19. Woodlake https://www.woodlake.ch/pl/aktualnosci-nowosci

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja mam swoją firmę i założyłam bloga ale jeszcze na nim nie zarabiam. Na razie skupiam się na pracy zawodowej bardziej. A na pewno jest na czym, mam ręce pełne roboty tak naprawdę. Dużo umów do podpisania ostatnio dlatego na https://pakmed.pl/papier-do-drukarek zamówiłam mnóstwo papieru aby nam go w biurze nie zabrakło. Inne akcesoria również udało mi się zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 21. Koniecznie trzeba wziąć sobie też pod uwagę taką propozycję, jak rejestracja domen, ale oczywiście na początek trzeba doczytać, czy dotyczy to również blogów. Jestem zdania, że jak najbardziej musicie wziąć pod uwagę informacje, które przedstawia firma https://www.mhw.pl/rejestracja-domeny-com .

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 23. Prowadzenie bloga to nie tylko rozwój pasji, ale również możliwość zarabiania pieniędzy. Współpraca w programach partnerskich i innych sposobach wymienionych w artykule jest możliwa dzięki własnej stronie internetowej. Pomoc może udzielić Agencja Interaktywna.

  OdpowiedzUsuń
 24. Pozycjonowanie ułatwia zarabianie na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 25. Oprócz reklam i programów partnerskich można również sprzedawać produkty cyfrowe takie jak ebooki i audiobooki. Taka forma sprzedaży wymaga stworzenia własnej książki lub poradnika w formie cyfrowej, ale warto.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama