Dlaczego zdecydować się na ogrodzenie panelowe?

 Dlaczego zdecydować się na ogrodzenie panelowe?


Dlaczego zdecydować się na ogrodzenie panelowe?Ogrodzenie to zdecydowanie najważniejsza część naszej posesji. Spełnia ona nie tylko funkcje ozdobą, ale przede wszystkim ochronną naszej posiadłości. W bardzo dużym stopniu powinno współgrać z wystrojem całego ogrodu. W tym celu wybieramy wszelkiego rodzaju ogrodzenia. Ich wybór na rynku jest naprawdę szeroki. Możemy wybierać spośród klasycznych drewnianych modeli po nowoczesne modułowe. W ostatnim czasie popularnymi modelami stały się ogrodzenia panelowe. Spotkać je możemy dosłownie wszędzie, czyli na posesjach, boiskach, firmach oraz osiedlach mieszkalnych. Jakie są jego zalety? Dlaczego warto zainwestować w taki model ogrodzenia? Odpowiedzi na te pytanie poznacie w dalszej części wpisu. 


Ogrodzenie panelowe - czym jest? Czemu jest tak popularne?


Ogrodzenie panelowe składa się z bardzo charakterystycznej konstrukcji, czyli z niewielkimi odległościami między cienkimi i sztywnymi drutami. Najczęściej zakończone są tuż na samej górze ostrymi drutami. Wykonane są z grubych prętów oraz wysokiej jakości materiałów. Dostępne są w różnych wymiarach, które mamy możliwość dopasować do typu posesji. Po pierwsze: duża oszczędność!


Pierwszą oraz największą zaletą systemów panelowych ogrodzeń jest ich bardzo niska cena. Zdecydowanie jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które poszukują niedrogiego modelu ogrodzenia. Przede wszystkim panelowe ogrodzenie nie wymaga od nas specjalnej pielęgnacji co nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Oczywiście ceny są uzależnione od wymiarów działki, grubości drutów oraz jakości materiałów. Dodatkowo na cenę wpłynie, także aspekt czy skorzystamy z pomocy specjalistów. W sytuacji kiedy zdecydujemy się na samodzielny montaż to koszty zostaną obniżone. Bezproblemowy montaż oraz demontaż


Montaż ogrodzenia panelowego jest banalnie proste i nie wymaga od nas konieczności wynajęcia ekipy specjalistów, którzy to wykonają za nas. Do montażu wykorzystujemy obejmy, które łączymy z zabetonowanymi słupkami. Wykorzystuje się tutaj także wszelkiego rodzaju nakrętki lub śrubki. Niekiedy montaż wymaga od nas zastosowania podmurówki, która wzmacnia dodatkowo całą konstrukcję oraz zapobiega korozji. Całkowity montaż ogrodzenia panelowego możemy wykonać nawet wciągu jednego dnia. Oczywiście montaż możemy w przypadku braku czasu poświęcić specjalistycznej firmie, która wykona wszystko za nas w bardzo szybkim czasie. 
Bardzo wysoka trwałość i wytrzymałość


Ostatnią oraz bardzo ważną zaletą ogrodzeń panelowych jest ich bardzo wysoka trwałość oraz wytrzymałość. Panele są przede wszystkim antykorozyjne. Nie oddziałują na nie takie warunki atmosferyczne jak deszcz, wiatr oraz śnieg. Wykonane z bardzo wysokiej jakości stali, która jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, zapewni nam gwarancję trwałości na wiele lat. Dodatkowo warto wspomnieć, iż do produkcji takowego ogrodzenia stosuje się ocynkowanie oraz lakierowanie proszkowane, przez co nasze ogrodzenie panelowe staje się bardziej odporne na działanie korozji. A co Wy myślicie o ogrodzeniu panelowym? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!Gabrysiowa mama instagram

Gabrysiowa mama kontakt

Komentarze

 1. Nawet nie miałam pojęcia o takim ogrodzeniu, ale warto je rozważyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, ze tak.
   Dodatkowo, ze jest to naprawdę bardzo tania alternatywa i trwała ;)

   Usuń
  2. Trwałość i niska cena ogrodzenia na pewno dodatkowo przemawiają na jego korzyść.

   Usuń
 2. czeka mnie wymiana płotu, więc chętnie wezmę pod uwagę ogrodzenie panelowe :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam brać je pod uwagę, poniewaz nie dość ze zaoszczędzisz to dodatkowo będziecie się nim cieszyć na wiele lat ;)

   Usuń
 3. Na razie nie mam potrzeby stawiania nowego ogrodzenia, zatem temat pozostawiam do póxniejszych szczegółowych rozważań, na razie wystarczy wiedza, że jest taka możliwość panelowa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem i oczywiście zgadzam się z tym!
   Dodatkowy zastrzyk wiedzy jest bezcenny na przyszłość ;)

   Usuń
 4. Ten rodzaj ogrodzenia ma dużo plusów. Ja nigdy nad tą kwestią się nie zastanawiałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ma naprawdę ich mnóstwo!
   Sama byłam w szoku jak poznawałam je wszystkie. ;)

   Usuń
 5. Podoba mi się niska cena i trwałość tego ogrodzenia, warto je rozważyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przemawiają za nim dosłownie same zalety. Nawet ciezko byłoby mi jakieś wady jego wymienić ;)

   Usuń
 6. oszczędność, szybki montaż i trwałość to naprawdę spore zalety tego rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda.
   Trwałość i oszczędność to moim zdaniem bardzo wielkie i najwazniejsze plusy.

   Usuń
 7. Robiąc ogrodzenie mamy w planach właśnie takie panelowe, wygląda ładnie i jest proste, ale dużą zaletą jest cena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O super, w takim razie się cieszę ze macie w planach wybór właśnie tego ogrodzenia. W sytuacji kiedy będziecie już je mieli zamontowane to będę wdzięczna za pochwalenie się efektami ;)

   Usuń
 8. Już słyszałam o takim ogrodzeniu, ale na razie u nas się nie szykuje wymiana - ale mam go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, ze miałam okazję juz dowiedzieć się jakiś informacji na jego temat.

   Usuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama