Domofon czy Wideodomofon - który wybrać?

 

Domofon z kamerą- czy warto?
Dom czyli nasza oaza spokoju, w której chcemy czuć się bezpiecznie. Przechowujemy w nim bezcenne i drogocenne rzeczy dla nas, dlatego chcemy mieć świadomość tego kogo wpuszczamy na naszą posesję. W takim przypadku montujemy domofony oraz wideodomofony. Domofon kiedyś kojarzył się z wielkimi rezydencjami, jednak w ostatnim czasie zyskuje coraz większa popularność wśród osób, które chcą czuć się na swojej posesji bezpiecznie oraz komfortowo. W dzisiejszym wpisie omówimy działanie wideodomofonu oraz dowiemy się co wziąć pod uwagę przy jego wyborze. 
Wideodomofon- czym jest?

Wideodomofon to nic innego jak urządzenie umożliwiające nam komunikację słowną, która chce wejść na teren naszej posesji. Dodatkowo uzyskujemy możliwość obejrzenia jej. Kamerę instalujemy zazwyczaj na drzwiach wejściowych lub bramie. Działanie danego modelu wideodomofonu oraz funkcji jest zależne od technologii w tym analogowej, cyfrowej, bezprzewodowej oraz innych. Jak działa wideodomofon?Zasada działania wideodomofonu jest bardzo podobna do klasycznego modelu domofonu, dzięki któremu mamy możliwość komunikacji słownej z osobą, które chce wejść na teren naszej posesji. Dodatkiem jest tutaj kamera, przez którą możemy zobaczyć tą daną osobę. Tak jak w przypadku domofonu mamy tu opcję zdalnego odryglowania zamka. Dzięki takowemu urządzeniu ułatwiamy sobie, jak i gościom wejście do naszego budynku. 

Większość nowoczesnych modeli  wideodomofnów posiada wiele wbudowanych, praktycznych funkcji. Warto tutaj wymienić funkcję, która umożliwia nam obserwowanie terenu wokół naszej posesji oraz zapisywanie zdjęć osób, wchodzących na teren. Dodatkowe funkcje to także możliwość ustawienia działania dzwonka w określonym przez nas czasie, tak aby nikt nie zakłócał naszego spokoju.  Bardziej innowacyjne modele są, także wyposażone w panele, które umożliwiają natychmiastowy dostęp chroniącego przez instalację terenu, dzięki klawiaturom kodowanym oraz czytnikom biometrycznym. 


Główne zalety wideodomofonu:

 • bezpieczeństwo,
 • łatwa obsługa,
 • funkcjonalność, 
 • szybki dostęp, 
 • niski koszt zakupu,
 • szybka instalacja, 
 • zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych,
 • lepszy kąt widzenia kamery
Domofon czy wideodomofon?


Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą wyboru domofonu lub  wideodomofonu to warto wziąć pod uwagę kilka dosyć ważnych czynników, dzięki którym będziemy mogli wybrać najlepsze urządzenie dla siebie. Jeśli w naszym domu trzymamy drogocenne rzeczy lub zależy nam na, jak najwyższym bezpieczeństwu naszych domowników to najlepszym wyborem tutaj będzie wideodomofon. Warto wziąć, także pod uwagę przy wyborze modelu, aby był bezproblemowy w obsłudze, jeśli chodzi o najmłodszych domowników, by nie wpuszczali do domu nieznajomych osób. Ostatecznie warto zdecydować się na bezpieczniejszy i funkcjonalniejszy model, czyli wideodomofon. Gdzie kupić go? Jest wiele sklepów oferujących bardzo szeroki wybór różnych i nowoczesnych modeli, w tym sklep 5Tech.
A co wy myślicie o domofonie z kamerą? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!
Gabrysiowa mama instagram


gabrysiowa mama kontakt

Komentarze

 1. Wideofon to super sprawa, siostra ma i sobie chwali :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie wideodomofon. Korzystam i polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Teść ma a ja mogę potwierdzić że polecam.
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto było przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 5. Wideodomofon to świetna sprawa 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa. Coraz więcej osób zakłada kamery w domach i na posesjach. Dzięki temu można poczuć się bezpieczniej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mieszkam w bloku i odłączam domofon jak wychodzę, zeby mi nikt psa nie denerwował 😅 także nie mogę nic polecić w tej materii

  OdpowiedzUsuń
 8. dobrze dowiedzieć się nowych ciekawostek - Ewa S

  OdpowiedzUsuń
 9. My postawilismy na wideodomofon

  Pzdr Elasia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama