Bez mebli kuchennych nie jest w stanie obyć się żadne gospodarstwo domowe. Wszyscy z wielkim pietyzmem podchodzą do ich wyboru. W wyniku eksploatacji może się okazać, że uchwyty meblowe trzeba będzie wymienić. Fakt całkiem zrozumiały i normalny. Z uwagą należy przyjrzeć się oferowanym uchwytom meblowym. Tak, aby nie było problemu z otwieraniem szafek kuchennych.

 1. Dopasowane uchwyty meblowe
 2. Klasyczne akcesoria meblowe
 3. Dobry uchwyt do mebli kuchennych
 4. Jak zamontować uchwyty meblowe?
 5. Jak odświeżyć wygląd kuchni?

Dopasowane uchwyty meblowe

Dzięki uchwytom meblowym będzie można dojrzeć to, co tak naprawdę ma się w ich środku. Aczkolwiek, nie tylko ich funkcjonalność należy brać pod uwagę podczas zakupu. Do dyspozycji są m.in. czarne uchwyty do szafek, białe, złote, przezroczyste, itd. Wymieniać można tak naprawdę bez końca. Decydując się na zakup, na pewno należy pod uwagę wziąć stylistykę szafek, jak również całej kuchni. Tak, aby zyskać pewność co do tego, że czarne uchwyty meblowe lub te prezentowane w innych kolorach, będą w stanie stworzyć jednolitą aranżację w pomieszczeniu.

Klasyczne akcesoria meblowe

Akcesoria meblowe zmieniły się na przestrzeni czasu. Właściwie to można by powiedzieć, że wciąż się one zmieniają. W sklepach dostępne są np. szerokie uchwyty, a także wiele innych propozycji. Nie zmienia się jednak to, że wciąż można zakupić klasyczne gałki do szafek, jakie często utrzymane są w stylu retro. Chociaż nie tylko. Nie brakuje prostych, nowoczesnych, minimalistycznych gałek, które znajdują zastosowanie w wielu kuchniach. Takie rozwiązanie, jak gałki sprawdzi się w wielu miejscach. Eleganckie, czarne uchwyty do szafek będą prezentować się elegancko na tle białych mebli kuchennych, stanowiąc dla nich wyraźny kontrast.. Aczkolwiek, nie tylko. Czarne uchwyty do mebli w kształcie gałek potraktować można jako jedną z bardziej uniwersalnych propozycji, które są bardzo wygodne w zastosowaniu. Podobnie jest, jeżeli chodzi o białe uchwyty meblowe.

Dobry uchwyt do mebli kuchennych

Z uwagą należy podejść do wyboru takich produktów, które można znaleźć w specjalnie dedykowanych sklepach. W ofercie nie brakuje różnych uchwytów, które można zakupić w atrakcyjnej cenie. Należy jednak sprawdzić poszczególne produkty, czy nadadzą się do szaf w kuchni. Ważny jest m.in. materiał wykonania. Pierwsze, lepsze uchwyty do mebli mogą rozpaść się dosłownie w rękach. Chyba żadna osoba nie chciałaby, aby gałka, czy też inny rodzaj uchwytu pozostał mu w rękach.

Do szuflad, czy też do szafek kuchennych przydać się mogą uchwyty, jakie wykonane są z marmuru. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najsolidniejszych propozycji, jaką aktualnie znaleźć można na rynku. Marmur cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Długi czas będzie można cieszyć się ich użytkowaniem. Można znaleźć nie jeden model takich uchwytów, który będzie można z łatwością dopasować do swoich mebli do kuchni. Dzięki nim zamykanie i otwieranie szafek, szuflad nie będzie stanowić problemu.

Jak zamontować uchwyty meblowe?

Już wiadomo, że czarne uchwyty doskonale sprawdzą się w dużej ilości miejsc. Czy ich montaż będzie trudny? Nie. Nie powinno to nikomu sprawiać żadnego problemu. Warto jednak sprawdzić, przed zakupem, czy dany produkt będzie pasować do mebli. Liczy się bowiem rozstaw otworów, które są w szafkach. W szczególności, jeżeli chodzi o zamaskowanie starych wlotów otworowych.

Meble, jakie aktualnie można otrzymać w ofercie, są na ogół z góry przystosowane do tego, aby demontaż i ponowny montaż uchwytów nie stanowił żadnych problemów. Na ogół wystarczy odkręcić kilka śrubek, aby zdjąć stare uchwyty, umieszczając na ich miejscach nowe.

Jak odświeżyć wygląd kuchni?

Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, że przy pomocy takich gałek, czy też innej formy uchwytów, w kilku prostych krokach będzie można odmienić każdą kuchnię. Czasem człowiek czuje, że czas najwyższy na zmiany we wnętrzu. Tylko stan konta pokazuje niemożność dokonania zakupu nowych mebli do kuchni.

Na szczęście, nie trzeba od razu iść w tak duże koszta. Czasem czarne uchwyty do mebli, czy też w innym kolorze, są w stanie sprawić, że we wnętrzach kuchni zagości zupełnie nowy duch. Może nie każdy jest do tego przekonany, ale wystarczy spróbować, aby przekonać się samodzielnie, że tak małe elementy są w stanie wykonać ogromną "robotę". Nie tylko, nawet jeżeli chodzi o kuchnię. Można również w ten sposób zająć się uchwytami, jakie znaleźć można przy kompletach biurowych. Fronty można odmalować przy pomocy dedykowanych farb, na końcu dbając o właściwe uchwyty. Kombinacji i sposobów jest wiele. Pozostaje tylko opracować właściwą koncepcję.

Dostępne uchwyty meblowe mówią same za siebie. Nie tylko te, które wykonane są z marmuru. Równie dobrze można zdecydować się na te, które wykonane są z aluminium. A może ktoś zdecyduje się na proste uchwyty w połączeniu ze stylem vintage? Porcelana na szafkach kuchennych? W sklepie, który oferuje akcesoria meblowe, znaleźć można wiele ciekawych propozycji.

Autor: mgr inż. Joanna Dziurman

 

Komentarze

 1. Ciekawy artykuł 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Inspirujący wpis. chyba czas na zmiany ! _ Ewa S

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo się dowiedziałam z artykułu

  OdpowiedzUsuń
 4. Takimi dodatkami możemy łatwo odświeżyć nasze wnętrza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł na zmianę w wystroju

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie uchwyty wybiera maz, bo ja bym nigdy sie nie zdecydowała który model bedzie pasowal :D

  Pzdr Ela Siatko

  OdpowiedzUsuń
 7. Bez uchwytu ani rusz. A potrafią być wspaniałym dodatkiem dekoracyjnym do kuchni

  OdpowiedzUsuń
 8. O,chyba też muszę odświeżyć design moich uchwytów 🙂

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama