Lampa bakteriobójcza do gabinetu stomatologicznego - jaką wybrać?

 

Lampa bakteriobójcza do gabinetu stomatologicznego - jaką wybrać?
Terminy takie jak gronkowiec, sepsa, bądź pneumokoki nie są już nikomu obce. W przeciągu ostatnich lat rośnie liczba składanych pozwów szpitali przez pacjentów ze względu na zakażenie szpitalne. Bardzo ogromne znaczenie ma tu odpowiednie odkażanie, czyli sterylizacja.  Jednym i najskuteczniejszym z metod sterylizacji jest sterylizacja promieniami UV. Źródłem promieniowania są lampy bakteriobójcze, które powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego gabinetu stomatologicznego. W dzisiejszym wpisie dowiecie się dlaczego lampa odgrywa tak ważną rolę, poznacie rodzaje lamp oraz jak wybrać najlepszą. Lampa bakteriobójcza w gabinecie stomatologicznym- dlaczego jest tak ważna? Światło UV, które jest wydzielane przez lampy bakteriobójcze uznawane jest za najsilniejsze promieniowe, niszczące drobnoustroje oraz bakterie. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim duża rotacja pacjentów w gabinecie stomatologicznym wymaga od nas zapewnienia im sterylnych i bezpiecznych warunków podczas wizyty. Najbardziej istotną zaletą lamp bakteriobójczych jest to, iż wszelkie drobnoustroje oraz bakterie nie będą w stanie nigdy uodpornić się na promieniowanie. Skuteczność ich działania będzie zawsze na najwyższym poziomie, dzięki czemu gabinet stomatologiczny zawsze będzie mógł skutecznie walczyć z drobnoustrojami. 
Jaka lampę bakteriobójczą wybrać do gabinetu stomatologicznego? Bez wątpienia lampa bakteriobójcza przepływowa UV to jedna najlepszych lamp do dezynfekcji wirusów, grzybów oraz bakterii w gabinecie. Cały jej mechanizm jest oparty na specjalnych filtrach, które skutecznie oczyszczają powietrze z drobnoustrojów. Powietrze po przejściu przez filtr jest zatrzymywane w komorze, która je dezynfekuje, a następnie poddaje działaniu promieni UV. Ich największą zaletą jest ich brak negatywnego działania na organizm ludzki, dlatego personel lub pacjenci mogą bezpiecznie przebywać w pomieszczeniach, w których pracują. Takowe lampy bakteriobójcze przepływowe możemy kupić w sklepie Lubdent, oferującym kompleksowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych: https://lubdent.com.pl/lampa-uv-bakteriobojcza-przeplywowa . 
Jak użytkować lampę bakteriobójczą w gabinecie stomatologicznym? 


Odkażanie i sterylizacja za pomocą lamp bakteriobójczych jest jedną z skutecznych i tanich metod, jednak powinniśmy stosować się do zaleceń producenta, aby ją prawidłowo użytkować. Powinniśmy pamiętać tu o odpowiedniej wysokości, szczególnie, aby nie znajdowała się za wysoko. Zachowujemy odległość między lampą i meblami oraz optymalnej odległości od miejsca zabiegowego. Wybieramy i dobieramy tylko te żarówki, które są zalecane przez producenta oraz nie zapominamy o regularnej wymianie. Warto tu wspomnieć także o częstym czyszczeniu żarówek oraz lamp. Odpowiednie korzystanie z lampy bakteriobójczej zapewni nam nie tylko zadowolenie z udanego zakupy, ale również bezpieczeństwo i komfort dla pacjentów. 

A czy Wy zwracacie uwagę czy w gabinecie stomatologicznym jest lampa bakteriobójcza? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!Gabrysiowa Mama Instagram

Gabrysiowa mama kontakt

Komentarze

 1. Szczerze powiem, że nie zwracałam na to uwagi. Dobrze wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, ze warto wiedzieć o takich aspetkach! Bezpieczeństwo przede wszystkim :)

   Usuń
 2. Dziękuje za dawkę wiedzy! _ Ewa S

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka lampa na pewno musi być dobrej jakości.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama