Naturalna, bezpieczna antykoncepcja z Daysy- komputer cyklu i płodności

 

Metody antykoncepcji ze względu na swój sposób działania możemy podzielić na hormonalne, mechaniczne, chemiczne i naturalne. Przy wyborze odpowiedniej metody powinniśmy kierować się przede wszystkim stanem naszego zdrowia, wiekiem oraz trybem życia. Najbezpieczniejszymi i najzdrowszymi metodami są naturalne metody antykoncepcji. Jakie naturalne metody antykoncepcji wyróżniamy i którą metodę wybrać? W dzisiejszym wpisie odpowiem Wam na te pytanie i przedstawię jedną z nich, czyli komputer płodności. 
Naturalne sposoby antykoncepcji- czym są?Naturalne sposoby antykoncepcji to jedne z form zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą, stosowane przez pary. Antykoncepcja naturalna polega przede wszystkim na obserwacji i doskonałej znajomości kobiecego organizmu. Dzięki temu można określić dni płodne i niepłodne. Naturalna antykoncepcja, zazwyczaj charakteryzowała się niską skutecznością, niż w przypadku antykoncepcji sztucznej tzw. tabletek hormonalnych, jednak nastąpił tutaj przełom. Wśród sposobów naturalnych znajdziemy popularny kalendarzyk, pomiary temperatury, kontrolę śluzu szyjkowego oraz przełom, czyli monitor płodności, o którym opowiem Wam niżej. Jakie niosą korzyści naturalne sposoby antykoncepcji?Najważniejszą i najbardziej istotną zaletą korzystania z naturalnych sposobów antykoncepcji jest bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek skutków ubocznych dla organizmu kobiety. Metoda ta nie wymaga od nas stosowania żadnych środków chemicznych, podawania hormonów oraz ingerencją mechaniczną. Naturalne metody antykoncepcyjne posiadają szereg zalet i korzyści, których żadne inne metody nie mogą zapewnić. Niestety bardzo często takie schorzenia jak choroby tarczycy, wątroby oraz wiele innych wykluczają przyjmowanie hormonów. Antykoncepcja naturalna niestety jest bardzo szkodliwa i może powodować niebezpieczne skutki zagrożenia naszego życia, a wśród nich jest zakrzepica oraz zator. Przy wieloletnim stosowaniu terapii zwiększa się nie tylko ryzyko zawału serca czy udaru mózgu, ale też rozwoju nowotworów szyjki macicy, piersi czy wątroby. 
Monitory płodności, cyklu


Monitory płodności, cyklu to urządzenia, które na podstawie dokładnych pomiarów temperatury skutecznie określają dni płodne. Skuteczność tych pomiarów jest bardzo wysoka, gdyż wynosi, aż 99,4%! Komputer cyklu może być stosowany dwojako – zarówno jako forma antykoncepcji, jak i sposób na zaplanowanie ciąży. Niektóre z nich posiadają całą masę dodatkowych przydatnych funkcji w tym wskaźnik BMI, funkcję planowania płci dziecka. Do zalet monitorów cyklu z pewnością należy przede wszystkim, iż są one bezpieczne i przyjazne dla naszego organizmu. Stosując takowe urządzenia z pewnością lepiej poznamy swój organizm i musimy wykazać się samodyscypliną. Należy pamiętać tutaj o systematycznych pomiarach. Jak działają takie komputery cyklu? Otóż, dokonujemy pomiaru codzienne po przebudzeniu. Urządzenie możemy umieścić pod językiem, w pochwie lub odbycie. Akurat to wszystko zależy od producenta. Komputer cyklu po około 30-60 sekundach odczytuje pomiar i wykorzystując specjalny algorytm, określa w jakiej fazie menstruacyjnej akurat się znajdujemy. Metoda ta polecana jest kobietom, które ze względu na swoje schorzenia nie mogą korzystać z innych metod antykoncepcji. Komputer płodności jest najbardziej skuteczny przy regularnych miesiączkach. Zdecydowanie wadą jest ich cena, która jest dosyć wysoka, jednak moim zdaniem nasze zdrowie jest bezcenne. W ostatnim czasie w moje ręce wpadł komputer cyklu Daysy, o którym Wam opowiem!

Daysy- komputer cyklu


Daysy to nowoczesne urządzenie medyczne, które z wielką dokładnością poznaje, analizuje i pokazuje twój indywidualny cykl miesiączkowy. Poręczne, małych rozmiarów urządzenie jest bardzo dokładne i proste w obsłudze. Jego dokładność wynosi, aż 99,4%! Systematycznych pomiarów dokonujemy codziennie tuż po przebudzeniu. Bardzo szybkiego 60-cio sekundowego pomiaru dokonujemy pod językiem. Daysy na podstawie bieżących danych, 5 mln cykli menstruacyjnych i algorytmu skutecznie oblicza dni niepłodne. Algorytm urządzenia opiera się na tysiącach zebranych danych.  Urządzenie informuje nas za pomocą 3 lampek, w której fazie cyklu menstruacyjnego jesteśmy. Zielona lampka to dni niepłodne. Czerwona lampka to dni płodnie, a żółta wahania cyklu lub brak wystarczających informacji. Komputer Daysy jest bardzo skuteczny nawet w przypadku wahań cyklu i czynników zewnętrznych. Urządzenie jest polecane dla kobiet, których cykl trwa od 19-40 dni. Daysy można wykorzystać w celach antykoncepcyjnych oraz planowania ciąży. 
Działanie komputera cyklu Daysy z aplikacją mobilną 


Komputer Daysy został wyposażony w nowoczesną i prostą w obsłudze aplikację mobilną, którą pobieramy na swojego smartfona. Aplikacja ,, DaysyDay" umożliwia nam dokładny i systematyczny przegląd informacji szczegółowych, dotyczących naszego cyklu. Aplikacja zawiera codzienną informację o cyklu, w którym jesteśmy, prognozę płodności na kolejne dni, bardzo wygodny kalendarz, wykres temperatur, wprowadzanie notatek i możliwość zgrania danych dla naszego lekarza lub partnera. Podsumowując Daysy to innowacyjne i skuteczne urządzenie dla kobiet, które poszukują naturalnej i oraz bezpiecznej metody zapobiegania ciąży lub jej przyszłego planowania. Daysy pozwoli nam lepiej poznać nasze ciało. Przy regularnym, zdrowym trybie życia i systematycznych pomiar komputer cyklu jest bardzo skuteczną metodą. 

A co wy sądzicie o komputerze cyklu Daysy? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!Komentarze

 1. Myślę, że może i by to się sprawdziło, ale trzeba mieć bardzo regularne cykle. 🤔

  OdpowiedzUsuń
 2. Obawiam się, że przy nieregularnych cyklach i wahaniach hormonów (tarczyca) może być problem ze skutecznością, ale jak ktoś nie ma takich przypadłości, to bardzo fajna sprawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze z tarczycą to zalezy akurat, ale bardziej regularność cykli tu ma znaczenie, tak jak pisałam.

   Usuń
 3. Ponoć drugie dziecko ma być przez przupadwk hojihihiji

  OdpowiedzUsuń
 4. Super artykuł 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubie taakie ciekawostki, ale chyba boje sie zaryzykowac haha

  Elasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kazdy sie boi, jednak przy regularnych cyklach nie ma tutaj obaw ;)

   Usuń
 6. Ciekawa metoda...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak i przede wszystkim bezpieczna dla naszego zdrowia.

   Usuń
 7. bardzo ciekawy wpis! dziękuje za dawkę informacji _Ewa S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę! Mam nadzieje ze pomogłam poznać tą metodę ;)

   Usuń
 8. Ten artykuł o Daysy - komputerze cyklu i płodności jako naturalnej i bezpiecznej antykoncepcji jest niezwykle interesujący! Jestem pod wrażeniem innowacyjnej technologii, która pomaga kobietom śledzić ich cykle i określić dni płodne i niepłodne. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod antykoncepcyjnych i daje kobietom większą kontrolę nad ich zdrowiem i planowaniem rodziny. Cieszę się, że takie rozwiązania są dostępne i pozwalają na wybór indywidualnie dopasowanej metody antykoncepcji. Warto zainteresować się tą nowoczesną technologią

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy wpis! Naturalne metody antykoncepcji zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją bezpieczność i brak skutków ubocznych. Komputer cyklu Daysy wydaje się być innowacyjnym rozwiązaniem.

  Ciekawi mnie, czy ktoś już miał doświadczenia z Daysy i jakie są wasze opinie na temat tego rozwiązania?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama