Najskuteczniejsze sposoby na wilgoć-jak uniknąć grzybów i pleśni w mieszkaniu?

Sposoby na wilgoć.
(źródło:unsplash.com)

Wilgoć, czyli największa zmora, która pojawia się w naszych mieszkaniach, najczęściej w okresie jesiennym oraz zimowym. Nie zauważamy jej, jednak występuje w praktycznie każdym pomieszczeniu, ale do pewnego stopnia jest nie szkodliwa. W przypadku, gdy grzyb zajmuje bardzo dużą powierzchnię ściany i jest wyczuwalny to staje się wtedy niebezpieczny dla naszego i naszych domowników zdrowia. Nikt z nas z pewnością nie chce mieć w swoim domu nieestetycznego i z nieprzyjemnym zapachem grzyba. Najpowszechniejszą przyczyną powstawania wilgoci jest zawilgocenie ścian oraz nieodpowiednia wentylacja powietrza. Najczęstszymi schorzeniami, które grożą nam w przypadku pojawienia się pleśni w naszym domu są wszelkiego rodzaju alergie, astma oraz inne problemy związane z układem oddechowym. Dodatkowo uważa się, iż grzyb przyczynia się do powstawania komórek nowotworowych. Postanowiłam poruszyć ten ważny temat na moim blogu i przedstawić Wam kilka skutecznych sposobów na walkę z wilgocią w naszym mieszkaniu. 

_________________________________________

Zadbaj o odpowiednią wentylację w mieszkaniu

__________________________________________

Pierwszą i najbardziej skuteczną metodą w walce z grzybem jest zapobieganie jego powstawaniu, czyli zabezpieczanie wszystkich tych pomieszczeń, które są narażone na działanie wilgoci. Mam na myśli głównie tu łazienkę, umywalkę, przestrzeń miedzy kabiną prysznicową oraz okna. W takich pomieszczeniach jak łazienka zadbajmy o odpowiednią wentylację oraz odpowiednie ogrzewanie. W sytuacji kiedy nie spełnimy tych aspektów to w bardzo szybkim tempie pojawi się tam grzyb oraz pleśń. Zadbajmy też o wnętrze naszych szaf (zabudowanych), aby również i tam cyrkulacja powietrza była odpowiednia. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest także częste wietrzenie, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. W przypadku okien powinniśmy zadbać o ich uszczelnienie, gdyż potrafią one z biegiem czasu ulegać uszkodzeniu. Niestety wiele osób zapomina o tym bardzo ważnym aspekcie. W efekcie w późniejszym czasie okna są stale zaparowane oraz pojawiają się na nich czarne kropki, które wskazują na pleśń oraz grzyba.
_________________________________________

Firma od inspekcji wilgoci w budynkach


_________________________________________


Kolejnym ze sposobów walczenia sobie z powracająca pleśnią w naszym mieszkaniu jest zatrudnienie specjalistów, którzy pozbędą się tego problemu i dodatkowo. Jedną z takich firm jest  Dezynfeusz. To grupa specjalistów zajmująca się usługami DDD, czyli dezynsekcją, deratyzacją, dezynfekcją oraz fumigacją. Bardzo sumienna, rzetelna i profesjonalna w swoich działaniach firma. Specjaliści z Dezynfeusza rozpoczynają swoją walkę z pleśnią od dokładnej analizy przypadku, gdyż najważniejszym czynnikiem jest odnalezienie przyczyny jej pojawienia się. Firma posiada bardzo szerokie grono zadowolonych klientów, którzy dzięki ich skuteczności usunęło pleśń, przy czym zlikwidowało jej przyczynę.  Dodatkowo firma cechuje się  dyskrecją, gdyż nie każdy musi wiedzieć o naszym problemie oraz oszczędnością ze względu na brak potrzeby kupowania w nieskończoność specjalistycznych środków. Bardzo często są takie sytuacje, gdy warto zaufać profesjonalistom, którzy ekspresowo rozwiążą nasz problem. Dezynfeusz posiada swoją stronę lokalną oraz ogólnopolską. 


(źródło:unsplash.com)

A czy Wy znacie skuteczne sposoby na walkę z wilgocią w mieszkaniu? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu!


kontakt gabrysiowa mama
Komentarze

 1. Polecam jeszcze pochłaniacze wilgoci i produkty do usuwania pleśni jak już się pojawi w mieszkaniu. Niestety ale znam temat od podszewki i wiem jak uciążliwa jest pleśń w domu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie widzisz mogłam dodatkowo o nich wspomnieć! Na pewno edytuję wpis o dopiszę to :)

   Usuń
 2. Wentylacja jest w tym przypadku chyba najbardziej kluczowa. Przydatny wpis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wentylacja i odpowiednia cyrkulacja powietrza w mieszkaniu jest bardzo ważna :)

   Usuń
 3. Na szczęście nie mam tego problemu, ale warto znać te sposoby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, ze tak.
   Zawsze warto znać takie sposoby, gdyż nawet zapobieganie przeciwko powstawaniu grzyba jest bardzo ważne :)

   Usuń
 4. ja pamiętam że w swoim rodzinnym domu miałąm takie pochłaniacze wilgici, na swoim póki co nie mam z tym problemu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na rynku są dostępne wszelkiego rodzaju pochłaniacze wilgoci, które tez są świetnym rozwiązaniem :)

   Usuń
 5. Ja na szczęście nie mam wilgoci w mieszkaniu bo mam wybitnie suche, ale podpowiem coś mamie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiscie, mam nadzieję ze moje porady się przydadzą :)

   Usuń
 6. Ostatnio ku mojemu zaskoczeniu odkryłam coś takiego za szafą, a że to była niedziela wykorzystałam pomysł z yt na wykorzystanie domestosa doraźnie. Skąd to paskudztwo, nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wcześniej mieszkałam w mieszkaniu, gdzie wilgoć była okropna. TU na szczęście nie mam tkaiego problemu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobrze Pani napisała, że najskuteczniejszym sposobem w walce z wilgocią jest znalezienie przyczyny i jej usunięcie. Co z tego, że zwalczymy grzyba dostępnymi środkami chemicznymi lub ozonem jeżeli nie usuniemy przyczyny zawilgocenia. Wilgoć powróci a z nią problemy w postaci pleśni i grzybów. Jest wiele firm na rynku które zajmują się lokalizacją przyczyny zawilgocenia i osuszaniem. Wystarczy tylko poszukać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja ostatnio kupiłam specjalny monitor, który mierzy wilgotność pomieszczenia - i sprawdza się świetnie.
  Pamiętam czas, kiedy mieszkałam jeszcze w domu rodzinnym i mieliśmy duży problem z wilgocią. Konieczne było zatrudnienie firmy, która zajmuje się osuszaniem ścian i likwidacją wilgoci. Teraz, kiedy jestem już na swoim staram się bardzo tego pilnować - nie chciałabym powtórki z rozrywki..

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno odpowiednia wentylacja, sprawdzone okna pcv kraków, izolacja i ocieplenie budynku. Tu wszystko musi się zgadzać aby pleśń, wilgoć się zwyczajnie nie pojawiały. Bo pozbywanie się ich bez usuwania przyczyny mija się z celem, problem będzie zawsze wracał.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama