Tablica sensoryczna dla dzieci – poznaj walory tej edukacyjnej zabawki

 

Tablica sensoryczna dla dzieci – poznaj walory tej edukacyjnej zabawki


Jaka powinna być zabawka dla malucha? Przede wszystkim bezpieczna, to wie każdy rodzic. Jeżeli dodatkowo zabawa nią niesie za sobą walory edukacyjne, będzie to strzał w dziesiątkę. Nie bez powodu tablice sensoryczne cieszą się niezwykłą popularnością i coraz częściej wybierane są na prezent dla dzieci.

 

Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim tablice tworzone są w myśl metody Montessori, która pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka. Dodatkowo zachwyca ich prostota wykonania, a także fakt, że dziecko potrafi poświęcić im pełną uwagę przez naprawdę długi czas.

 

Czym jest tablica sensoryczna?


Tablica sensoryczna (inaczej manipulacyjna) składa się z planszy wykonanej z drewna oraz przymocowanych do niej przeróżnych elementów. Najczęściej na tablicy znajdują się zamki błyskawiczne, zasuwki, klamki, koła zębate, sznurowadła, włącznik, gniazdko i wtyczka, a także światełka. Znaleźć można również kalkulator, sorter, klakson czy zegarek.

 

Zapewne widzisz, że są to przedmioty codziennego użytku, które znajdują się w otoczeniu malucha, ale najprawdopodobniej nie pozwalasz mu bawić się się nimi. Jako rodzic na pewno też nie raz zastanawiałeś się, dlaczego mimo pięknych zabawek, Twój malec i tak woli bawić się pilotem, kluczami czy butelką. I tu właśnie pojawia się fenomen tablic, który polega na bezpiecznym poznawaniu świata, pobudzaniu ciekawości, a także kreatywności małego odkrywcy. Dziecko chce sprawdzić każdy zakątek w domu, a tablica z interesującymi go elementami skutecznie odciągnie malca od prawdziwych gniazdek, szuflad i klamek, a także nauczy, jak prawidłowo z nich korzystać.

 

Jak się bawić tablicą manipulacyjną?


Tablica stwarza nieskończoną liczbę możliwości zabawy. Jednak na początku warto pokazać dziecku, jak może bawić się nową zabawką. Twoje dziecko z uwagą będzie przyglądać się wykonywanym przez Ciebie ruchom i z chęcią będzie je powtarzać. Dlatego na początku możesz dotknąć zębatego kółka, zakręcić nim niby przypadkiem, by po chwili ucieszyć się – tak zwyczajnie. Będzie to doskonałe ćwiczenie uważności. W ten sam sposób możesz pokazać zdziwienie. Możesz również kilka razy rozpiąć i zapiąć zamek, gdy dziecko złapie rytm, zabawie nie będzie końca.

 

Dzięki zabawom z tablicą manipulacyjną Twój smyk będzie ćwiczył małą motorykę, czyli sprawność rączek, a także koordynację ręka-oko. Nie bez powodu tablica nazywa się sensoryczną – pobudza zmysły malca, pozwalając mu poznawać nowe kształty, tekstury, dźwięki czy kolory.

 

Dodatkowo tablica edukacyjna uczy oraz udoskonala umiejętności dziecka. W zależności od elementów na tablicy, maluch może poznawać cyferki, uczyć się godzin na zegarze czy wiązać sznurowadła.

 

Tablice manipulacyjne dla dzieci od Manibox


Jeżeli szukasz zabawki edukacyjnej dla swojej pociechy, z pewnością zainteresują Cię tablice od Manibox. Jest to polski producent, który dokłada wszelkich starań, aby każda tablica była idealnie wykonana, dbając tym samym o bezpieczeństwo małych odkrywców. W trosce o najmłodszych każda plansza ma zaokrąglone rogi i malowana jest atestowaną farbą. Natomiast przymocowane przedmioty są sporych rozmiarów, aby zapobiec zadławieniu. Oczywiście każdy smyk powinien bawić się pod nadzorem dorosłych, jednak w takich okolicznościach możesz mieć pewność, że Twojemu maluszkowi nic nie zagraża.

 

Zabawka sensoryczna to doskonały pomysł na prezent dla każdego maluszka, ponieważ pobudza kreatywność oraz dziecięcą chęć uczenia się, a także pozytywnie wpływa na rozwój motoryki, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz nowych umiejętności.Gabrysiowa Mama Instagram

Gabrysiowa Mama Kontakt

Komentarze

 1. Super, rozwojowe, pobudzające wyobraźnię i zmysły dziecka zabawki to najlepszy wybór 👍😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dokładnie! Wszystko pięknie ujęłaś. Bardzo funkcjonalna zabawka, której żałuję, ze nie było jak mój synek się rozwijał. Z pewnością by mu w tym pomogła w jakimś stopniu.

   Usuń
 2. Super artykuł ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo tak to świetny produkt !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem to nawet taki must have każdego rozwijającego się malucha ;)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawy produkt..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Ciesze się, ze powstają takie świetne rozwijajace i funkcjonalne zabawki dla najmłodszych ;)

   Usuń
 5. Meeega....dzieci uwielbiają takie rzeczy ...mega rozwijające....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowo, ze jest tam wszytko co praktycznie dzieci uwielbiaja ;)

   Usuń
 6. Zabawka powinna rozwijać i bawić. Jeżeli ta tablica łączy te dwa elementy, to jest super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak najbardziej tablica sensoryczna łączy w sobie te dwa elementy.

   Usuń
 7. Świetne są drewniane zabawki! My też bardzo lubimy zabawki edukacyjne takie jak tutaj https://puppo.pl/zabawki-edukacyjne-dla-dzieci-producent-zabawek-dla-dzieci/ Dzieciaki chętnie się nimi bawią. Mnie czasami denerwują dźwięki w zabawkach, ale da się przeżyć :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama