Akacja Blogowanie / Tworzenie Własnego Sklepu Internetowego

Tworzenie własnego sklepu internetowego


W ostatnim czasie wiele osób z Was pisało do mnie z pytaniem, kiedy pojawią się nowe wpisy z akcji blogowanie. Czytelnikom, którzy nie czytali wcześniejszych wpisów, wyjaśniam, że akcja blogowanie to seria porad poświęcona blogowaniu. Znajdziecie tu takie tematy jak zarabianie na blogu, tworzenie szablonu, fotografia produktowa oraz wiele innych. W dzisiejszym wpisie dowiecie się przede wszystkim, jak proste jest tworzenie  sklepów internetowych oraz jakie korzyści dla nas to ze sobą niesie. 


Żyjemy w czasach, w których pandemia jest bardzo wielkim wstrząsem dla naszej gospodarki. Wiele zakładów, sklepów jest zamykanych z  powodu  nowych wprowadzanych obostrzeń. Firmy coraz częściej rezygnują ze sprzedaży stacjonarnej i przenoszą swoją działalność do internetu, która niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim są nimi oszczędność czasu oraz niższe koszty prowadzenia niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Nasz klient decyduje sam o sposobie płatności, dostawy, dzięki czemu na o wiele większe poczucie komfortu. Sklep internetowy także może obsługiwać dowolną ilość klientów w tym samym czasie. Bardzo dużą zaletą jest bardzo łatwy sposób tworzenia takiego sklepu przez nas lub profesjonalistów. 


Tworzenie sklepu internetowego to proces wymagający od nas podstawowej wiedzy w tej dziecinie. Pierwszym krokiem jest dokładna analiza rynku, która pozwala nam pomóc w wyróżnieniu się wśród innych sklepów. Analizujemy wtedy takie czynniki jak cena, fotografia produktowa, promocje oraz wygląd sklepu. W kolejnych krokach skupiamy się nad wyborem nazwy naszego sklepu oraz domeny na, której będzie dostępny. W przypadku kiedy przenosimy nasz sklep stacjonarny nie, musimy zastanawiać się nad nową nazwą, gdyż może być ona taka sama. Oprócz wyboru nazwy skupiamy się  również nad odpowiednią szatą graficzną, czyli szablonem. W przypadku, gdy wszystko mamy wybrane, przechodzimy do najważniejszych aspektów, czyli spełnienie niezbędnych formalności (zgłoszenie bazy sklepu), przygotowanie zakładek z niezbędnymi informacjami dla klientów (regulamin, koszt dostawy, sposób płatności, kilku słów o sklepie), dodanie produktów do oferty. Finalnym krokiem są testy naszego sklepu, dzięki którym możemy dokładnie sprawdzić jego funkcjonowanie  w sieci i naprawić napotkane błędy. Została nam tylko odpowiednia reklama, czyli marketing. 


Cały proces tworzenia sklepu nie należy do najprostszych w przypadku kiedy nie do końca odnajdujemy się w nim to, warto zdecydować się na powierzenie tego dla profesjonalistów. Jedną z takich firm jest Afterweb. To doświadczeni projektanci, webmasterzy, specjaliści SEO, copywriterzy oraz graficy, którzy wdrożą oraz przeniosą sklep za nas. Firma oferuje trzy bardzo atrakcyjne pakiety: Start, Optimum, Premium. Każdy z nich oferuje nam różne udogodnienia do funkcjonowania sklepu. Specjaliści z afterweb dołożą wszelkich starań i stworzą taki sklep, który będzie chętnie odwiedzany oraz wygeneruje nam wysoką sprzedaż, a  my będziemy czuli się bezpiecznie. A co Wy myślicie na temat własnego sklepu internetowego?


Kontakt Gabrysiowa Mama


Komentarze

 1. nie myślałam o stworzeni sklepu, ponieważ nie mam pomysłu na produkt, ale w obecnych czasach warto zainteresować się tematem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiscie ze warto, ze względu nawet na pandemię :)

   Usuń
 2. Mam tyle innych obowiązków domowych i służbowych, że nigdy nie myślałam nad założeniem takiego sklepu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że powoli oswajam się z myślą, że powinnam sprzedać część swojego księgozbioru, już nie tyle za dużo publikacji, bo tego nigdy dość, ale ściany niedługo nie wytrzymają ciężaru. Sklep internetowy wart rozważenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka razy zdarzyło nam się już planować i może kiedyś te marzenia uda się spełnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam bardzo mocno za twoje marzenia kciuki! Na pewno sie uda!

   Usuń
 5. Ja na temat stworzenia sklepu internetowego nie myślałam, teraz nawet ich sporo się „zwija”. Trudne mamy czasy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zwijają się ale kochana bardziej ze stacjonarnego rynku i przenoszą sie do sprzedaży internetowej :)

   Usuń
 6. Pomysł ciekawy tylko nie mam co tam sprzedawać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo czy kiedyś nie zalozysz takiego sklepu dla siebie, zawsze warto wiedziec jak to robić :)

   Usuń
 7. nie jest to takie łatwe jakby się mogło wydawać, szczególnie że nawet jak mamy gotowy szablon to trzeba przygotować produkty, opisy, zdjęcia itp. miałam ich nazbieranych tak dużo, że w końcu dysk mi się przepełnił, komp padł i tyle było mojej pracy. dzięki odzyskowi danych przynajmniej miałam wszystkie pliki i mogłam działać dalej zanim komputer wrócił z serwisu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, wszystko wymaga od nas jakiejś wiedzy oraz wkładu sił, ale pozniej mamy zaskakujace efekty :)

   Usuń
 8. Miałam okazję współpracować przy tworzeniu sklepu internetowego. Jest to kawał dobrej roboty, która wymaga zaangażowania, ale przede wszystkim dobrej jakości produktów elektronicznych. Osoby zabierające się za sklep internetowy najpierw powinny zaopatrzyć się w komputer z dobrym procesorem i dyski dodatkowe na których będą przechowywać wszystkie dane. To taka podstawa, a później opisy, zdjęcia, ciągle sprawdzanie rynku. Wydaje się łatwe na początku,ale wcale tak nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak posdstawą jest kochana dobry sprzet! Przede wszystkim procesor i pamieć ram ;)

   Usuń
 9. Jestem bardzo ciekawy, co możecie powiedzieć o takiej formie reklamy, jak naklejki na zamówienie . Czy jest to korzystne i opłacalne rozwiązanie? Czy może lepiej wybierać coś całkiem innego? A może po prostu szukać jakiś ciekawszych propozycji? Moim zdaniem może być to interesujący gadżet reklamowy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tworzenie własnego sklepu internetowego nie jest prostym zadaniem. Wymaga doboru odpowiedniego szablonu, a przede wszystkim również obliczenia opłacalności sprzedaży. jest przynajmniej w stanie dostarczyć odpowiednie fotografie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama