Najlepszy Miód Manuka- Jaki wybrać? Miody Manuka MGO

 

Najlepszy miód manuka- Jaki wybrać? Miody ManukaMiód to jeden z najbardziej popularnych produktów spożywczych znanych już od stuleci. Ceniony nie tylko za swój przepyszny, słodki smak. Wykorzystywany jest w suplementach diety oraz kosmetykach. Bardzo często stanowi zamiennik cukru. Używamy go do wypieków, słodzimy nim napoje. Zastosowanie miodu jest bardzo szerokie, dlatego nie ma co się dziwić, iż jest jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych dostępnych na rynku. Jednym z takich miodów jest popularny miód Manuka. Czym kierować się przy zakupie miodu Manuka? Odpowiedź znajdziecie z dzisiejszym artykule.  Miód Manuka skąd pochodzi?Miód Manuka to miód należący do gatunku miodów nowozelandzkich. Pozyskiwane są w sposób naturalny z nektaru krzewu Manuka przez pszczoły. Krzew ten występuje w rejonach Nowej Zelandii oraz w południowo-wschodniej Australii. Główną jego cechą, wyróżniającą spośród innych miodów jest zawartość substancji aktywnej MGO.  Miód manuka ma dosyć ciemną, jakby lekko, żółtą barwę, intensywny smak i charakterystyczny zapach, delikatnie przypominający wilgotną ziemię
Jaki Miód Manuka wybrać? Tak, jak wspominałam wcześniej najważniejszych i najistotniejszy oznaczeniem, stosowanym wśród Miodów Manuka jest symbol MGO. Jest to gwarancja, że miód Manuka zawiera określoną ilość metyloglioksalu. Im wyższy wskaźnik, tym większa zawartość tego składnika.  Methylglyoxal, inaczej MGO, jest to związek, który w niewielkich ilościach produkowany jest w ludzkim organizmie na skutek zachodzących w nim przemian metabolicznych. Najczęściej występujące Miody Manuka to:


  • Miód Manuka MGO 100- 100mg/kg
  • Miód Manuka MGO 250- 250mg/kg ilość średnia.
  • Miód Manuka MGO 400- 400mg/kg ilość wysoka.


Wybierając odpowiedni miód Manuka zwracajmy uwagę na jego oryginalność. Takie miody zawsze są oznaczone jako produkty wyprodukowane oraz zapakowane w Nowej Zelandii. Na opakowaniu zawsze znajduje się informacja o stężeniu MGO albo UMF. Warto pamiętać, iż jego wysoka cena wynika z faktu, iż kwitnienie krzewu, z którego pozyskujemy nektar trwa naprawdę krótki okres. Niestety ale pszczoły nie mają zbyt wiele czasu na zebranie bardzo cennego i wartościowego nektaru. Aby zweryfikować jak najwyższą i najlepszą jakość Miodów Manuka firma Propharma regularnie przeprowadza ich badania. Badania wykazały, że ich  Miody Manuka zawierają o wiele większą zawartością MGO, niż informuje nas o tym etykieta. Robi to naprawdę bardzo wiele wrażenie!Właściwości Miodu Manuka


Miód Manuka może być wykorzystywany jako dodatek do zbalansowanej diety. Stanowi świetne źródło cukrów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako dodatek w formie słodziku. Polecam szczególnie dodawać go do napoi. Jednak tutaj warto pamiętać, aby nie łączyć go z płynami powyżej 40 stopni. Jest to zdecydowanie produkt bezpieczny. Wystarczą zaledwie 2 łyżeczki miodu 3 razy dziennie. Miód Manuka jest po prostu wyjątkowy i nie da się go wręcz porównać do innych miodów. Miód Manuka możemy stosować jako dodatek do:  • Deserów- zdecydowanie jest lepszą alternatywą dla klasycznego, białego cukru. 
  • Cukierków
  • Pasty do zębów- działa bardzo orzeźwiająco.
  • Syropów

Kto może sięgać po Miód Manuka?Miód Manuka to bez wątpienia produkt, który warto włączyć do swojej codziennej, zbilansowanej diety. Tak jak wspominałam wyżej jest to produkt bezpieczny, jednak są osoby, które powinny na niego uważać. Tyczy się to osób chorych na cukrzycę oraz nadwagą. Miód Manuka jest tak jak każdy miód wysokokaloryczny. 


Pomadka do ust z Miodem Manuka MGO 250+Miód Manuka znajduje swoje zastosowanie także w kosmetyce. Spełnia swoją rolę jako składnik wielu produktów pielęgnacyjnych. Znajdziemy go w preparatach kojących, nawilżających oraz niwelujących niedoskonałości skóry. Takim jednym z tych produktów jest pomadka do ust z Miodem Manuka, która zawiera, aż ponad MGO 250+. Dodatkowym wsparcie są tutaj składniki, takie jak olej migdałowy, olej rycynowy, olej z pestek moreli, olej nagietkowy oraz ceniony wosk pszczeli. Miód Manuka świetnie odżywia i wzmacnia delikatny naskórek, który jest narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Skóra staje się bardzo miękka i gładka. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek suchych skórkach. Szczególnie przydatna jest jako ochrona ust zimą lub jesienią, dzięki swoim odżywiającym, nawilżającym i regenerującym właściwościom. Pomadka nie zawiera szkodliwych składników, takich jak parabeny, czy oleje mineralne. Pomadka z Miodem Manuka to zdecydowanie naturalne wsparcie dla naszych ust. 


A czy wy sięgacie po Miody Manuka? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!Komentarze

  1. Uwielbiam miód manuka! To bardzo zdrowy produkt, dzięki któremu możemy lepiej o siebie zadbać. Ostatnio staram się prowadzić zdrowy tryb życia, dlatego jem tylko sprawdzone produkty oraz dużo ćwiczę. Zamierzam także zacząć przyjmować monohydrat kreatyny.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama