Najlepsze zabawki sensoryczne dla dzieci: TOP 5

 

Szukasz zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą? Zabawki sensoryczne to doskonały sposób na wspieranie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego Twojego dziecka. Angażują różne zmysły, takie jak wzrok, dotyk słuch, a nawet smak, dzięki czemu poprawiają koordynację i rozbudowują zdolności poznawcze. Mam dla Ciebie 5 zabawek sensorycznych, które sprzyjają codziennemu rozwojowi.Mata sensorycznaMata sensoryczna to wyjątkowe doświadczenie dla zmysłów dziecka. Różne tekstury, kolory i wzory zapewniają bogatą stymulację. Maluszki mogą wylegiwać się na macie i poznawać nowe faktury, badać i odkrywać. Natomiast starsze dzieci będą wykorzystywać maty sensoryczne do innych, bardziej interaktywnych aktywności. Dzięki temu mata sensoryczna jest zabawką, która posłuży Wam na lata.Piasek kinetycznyMiękki i lepki, jednocześnie dziwnie trwały. Piasek kinetyczny zdaje się żyć własnym życiem i właśnie dlatego wzbudza taką ciekawość u mniejszych, jak i większych dzieci. Można go formować, ugniatać, przesypywać przez palce i tworzyć przeróżne formy czy kształty. Piasek kinetyczny pomaga rozwijać zdolności motoryczne i pobudza wyobraźnię dziecka. To świetna zabawka sensoryczna, która pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji.Klocki sensoryczneOd tradycyjnych klocków różnią się tym, że oprócz możliwości łączenia w różne konfiguracje, posiadają dodatkowo różnorodne struktury, wzory i kolory. Układanie klocków rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Klocki możesz też wykorzystać do uczenia Twojego dziecka pojęć przestrzennych, takich jak: na dole, na górze, pod, nad, etc.Tablice manualneTablice sensoryczne złożone z różnych elementów, które wspierają motorykę małą, np. zamki, guziki, przyciski, lusterka, różne faktury i kształty. Tablice świetnie stymulują wszystkie zmysły dziecka i potrafią zająć malucha (ale i starszaka!) na długie godziny. Dziecko odkrywając kolejne elementy na tablicy, buduje pewność siebie i umiejętność kreatywnego myślenia.Deska do balansowaniaDeski do balansowania to nie tylko doskonała zabawa, ale też znakomite narzędzia poprawiające koordynację ruchową u dziecka. Dziecko może ćwiczyć równowagę balansując na desce w różne strony. Deska do balansowania może służyć jednak również do wielu innych kreatywnych zabaw – samodzielnych, ale i tych z rówieśnikami. Balansując, dziecko wzmacnia mięśnie nóg i poprawia swoją percepcję przestrzenną.A co Wy sądzicie o zabawkach sensorycznych? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!


Komentarze

  1. mata sensoryczna się u nas sprawdziła, ale klocki czy piasek synek olał :P odkąd w ogrodzie stanęła pomarańczowa trampolina to stale na niej przebywa, nawet jak nie skacze i nie bawi się z psem, to traktuje to jako miejsce do leżakowania na świeżym powietrzu. narzekać nie będę, przynajmniej to dobre dla zdrowia ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. piasek kinetyczny to must have dla każdego przedszkolaka, nie ma chyba takiego który by tego nie lubił ;) mój maluch lubi rzeczy modelarskie, takie jak statki do składania czy samochody, balansowanie i ćwiczenia są zdecydowanie nie dla niego, do sportu się nie garnie ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama