Rampy dla wózków inwalidzkich

 

Osoba niepełnoprawna posiadająca problemy z samodzielnym poruszaniem się jest bardzo często ograniczona w codziennym funkcjonowaniu przez m.in trudności w pokonywaniu schodów, krawężników czy stopni. Rozwiązaniem tego problemu stały się rampy zaprojektowane pod wózki inwalidzkie.Rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych 

Zaprojektowane pod wózki inwalidzkie rampy aluminiowe są wielkim wsparciem dla niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Musimy pamiętać, że pomagając osobie niepełnosprawnej podczas poruszania się na wózku wkładamy w to wiele siły, szczególnie przy pokonywaniu wszelkich progów. Wprowadzenie ramp w otaczającą nas przestrzeń jest wielkim odciążeniem.

Ograniczenie ruchu osób poruszających się na wózku inwalidzkim jest problematyczną kwestią również dla ich psychiki. Decydując się na montaż rampy pozwolimy by bliska nam osoba mogła stać się bardziej samodzielna.

Rampy podjazdowe składane pozwalają na pokonanie wyższych schodów przez wózek inwalidzki. Ich regulacja sprawia, że możemy je dostosować pod rodzaj przewyższenia, a następnie właściwie zamontować. Część z nich nie wymaga instalacji stałej, dzięki czemu mogą być przemieszczane w potrzebne miejsce.

Oferty przewidują różne warianty ramp, które mogą być dopasowane pod dany wózek ze względu na jego gabaryty, ale też zapotrzebowanie miejsca. 

W przypadku niższych przewyższeń poleca się rampy progowe aluminiowe. Są dużo lżejsze i szybkie w rozkładaniu. Nie ingerują w otoczenie, ponieważ wystarczy je jedynie przymocować odpowiednio.

Rampy podjazdowe to też rampy uniwersalne, które ułatwiają transport ciężkich ładunków.

Szyny najazdowe dla wózków inwalidzkich

Szyny najazdowe teleskopowe są kolejną propozycją dla osób poruszających się na wózkach. Często ten typ wsparcia osoby niepełnosprawne spotykają w miejscach publicznych.

W odróżnieniu od pełnych ramp nie dostarczają aż takiej możliwości manewrowania podczas wjazdów i zjazdów. Jednocześnie ich wyprofilowanie sprawia, że użytkownik wózka inwalidzkiego może mieć pewność właściwego poruszania się podczas zjazdu.

W zależności od typu szyn, spotkamy się ze stałymi konstrukcjami lub szynami teleskopowymi, które mogą być rozkładane i składane w zależności od potrzeb sytuacji.

Wytrzymałość i bezpieczna konstrukcja

Rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych praz rampy progowe produkowane są z bardzo wytrzymałego materiału. Producent jasno określa najwyższą siłę nośną konstrukcji, która przeszła liczne testy by potwierdzić swoją solidność. W przypadku konstrukcji składanych szczególną uwagę przyłożono do newralgicznych miejsc odpowiadających za regulację. 

Nawierzchnia rampy wykonana jest z nieregularnego materiału, który uniemożliwia ślizganie się kółek nawet w przypadku, kiedy będą mokre lub zabrudzone. Rowki i wypustki skutecznie hamują ewentualne zagrożenie zsunięcia się.

Musimy jednak pamiętać, że częste użytkowanie może wypatrzeć nawet najmocniejsze materiały. Dlatego przy eksploatacji oraz narażaniu konstrukcji na czynniki zewnętrzne bardzo ważna jest pielęgnacja metalu oraz regularne sprawdzanie jego stanu. 

Komentarze

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama