Sergio S Dorje Sekrety rozwoju osobistego. Medytacja, joga, energia, seks, tantra

 
Ostatnio natrafiłam na książkę, która w pełni odmieniła moje  postrzeganie rozwoju osobistego. To pozycja zatytułowana "Sekrety  Rozwoju Osobistego". Co mnie zaskoczyło, to nie sam tytuł, ale głębia  zawartej tam wiedzy.Zawsze była we mnie pewna buntowniczka, która kwestionowała  powszechnie przyjęte prawdy i nie zgadzała się z utartymi  schematami. Ta książka jest jakby stworzona dla osób, które pragną  wyjść poza ramy narzucone przez społeczeństwo, odkryć prawdy  ukryte głęboko w ich własnym umyśle i zmienić swoje życie. Jednym z najmocniejszych elementów, które odnajdujemy w "Sekrety Rozwoju Osobistego", jest kwestia "muru". Autor odnosi się do niego  jako do bariery, która często blokuje nasz dostęp do pełnego  spełnienia i samoświadomości. Może to być mur tworzony przez nasze  błędne przekonania, wpływ innych osób, czy po prostu brak wiedzy o  sobie. Właśnie ten "mur" uniemożliwia nam często pełne zrozumienie  i akceptację siebie. Zachwycająca jest też idea, że jedyną osobą, która może zmienić nasze  życie, jesteśmy my sami. Że my mamy pełną kontrolę nad tym, jakie  jest nasze życie. Czasami trudno to sobie uświadomić, ale  przypomnienie sobie o tej prawdzie może być bardzo wyzwalające. 


"Sekrety Rozwoju Osobistego" czyta się jak list od przyjaciela. Książka  nie wymaga od nas spełnienia żadnych oczekiwań, nie ocenia nas i nie  narzuca swojego zdania. Dostarcza nam jedynie mądrości i siłę, które  pomagają w zmianie, ale nie żąda od nas niczego w zamian. To uczucie  jest bardzo wyjątkowe.


Chciałabym jeszcze odnieść się do spisu treści książki, który jest jak  podróż przez różne obszary naszego życia. Każdy rozdział książki to  jakby osobna rozmowa na temat różnych aspektów naszego bycia.  Wydaje mi się, że taki format jest bardzo efektywny w procesie zmiany  i rozwoju osobistego. 


Nie mogę pominąć wrażeń, które wywarł na mnie rozdział o  niebezpieczeństwach związanych z toksycznymi grupami. Autor, który  jest też psychotraumatologiem w Warszawie przekazuje cenne  wskazówki jak rozpoznać takie środowisko, a nawet zamieścił quiz,  który może pomóc w zrozumieniu, czy grupa, z którą jesteśmy  związani – lub jeszcze nie jesteśmy związani, jest zdrowym miejscem  dla naszego rozwoju, czy wręcz przeciwnie. 


Nie ukrywam, że lektura tej książki przyniosła mi wiele korzyści.  Zrozumiałam, jak ważne jest bycie świadomym siebie, swoich emocji i  swojego miejsca w świecie. Przekonałam się, że mur, który czasem  wydaje się nie do przebycia, to często tylko zbiór naszych przekonań,  które możemy zmienić. 


Jedno jest pewne: to nie jest typowy poradnik self-help. To książka,  która stawia nas twarzą w twarz z naszymi strachami, wyzwaniami, ale  również marzeniami i aspiracjami. To książka, która zachęca nas do  myślenia, pytań i, co najważniejsze, działania. 


Na koniec chciałabym przekazać, że warto poświęcić swój czas na tę  książkę. Gwarantuję, że odmieni wasze podejście do wielu aspektów  życia i pomoże zrozumieć, co tak naprawdę jest dla was ważne.Dziękuję autorowi Sergio S Dorje za wspaniałą podróż do wnętrza mojej  duszy. Jestem pewna, że wiele osób również zazna tej niezwykłej  podróży i odnajdzie w sobie prawdziwą siłę do zmian
Link do książki: https://www.sekretyrozwojuosobistego.pl/

Pobierz darmowy rozdział książki: 

https://www.subscribepage.com/pobierzdarmowyfragment

Link do strony autora: https://www.sergioloporto.com/o-mnie


Komentarze

  1. nie słyszałam o tej pozycji, ale wygląda bardzo ciekawie :D większość poradników do takie lanie wody typu ,,uśmiechnij się" i ,,myśl pozytywnie", a mało tam konkretów i zasad działania. mi z problemami pomogła codzienna medytacja przy relaksującej muzyce, picie olejku konopnego cbd, jak również ćwiczenia z asertywności tak by więcej odmawiać, nie dokładać sobie zadań i skupić się na swoich potrzebach

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama