Jak Zaplanować Wakacje Zagranicą ? O Czym Pamiętać ?


Wakacje zagranicą to marzenie z pewnością każdego z nas. Zapewniają one nie tylko dawkę świetnego odpoczynku dla naszego organizmu, ale także wiele wspaniałych wspomnień do końca życia. Szczególnie dotyczy to wakacji spędzonych zagranicą. Niestety wiele osób uważa, że takie wakacje to przede wszystkim poniesienie dużych kosztów oraz trudności w planowaniu. Akurat jest to nieprawda. Umiejętnie zaplanowane wakacje wraz z biurem podróży nie muszą być drogie. Przygotowałam dla Was kilka wskazówek dzięki, którym dokładnie i bezproblemowo zaplanujecie swoje pierwsze lub kolejne wakacje spędzone zagranicą. Wybierz Cel Podróży


Pierwszym krokiem od, którego powinniśmy zacząć planowanie naszych wymarzonych wakacji powinien być dokładny wybór miejsca, gdzie chcemy je spędzić. Jeśli zamierzamy podróżować rodzinnie z dzieckiem to powinno to być przedyskutowane wspólnie, tak aby każdy z nas był w pełni usatysfakcjonowany. Cel naszej podróży zależy oczywiście od naszych upodobań oraz miejsc, które chcemy odwiedzić. Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć wszystkie informacje na jego temat oraz oczywiście pogody jaka tam panuje. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie, które jest najważniejsze podczas wakacji. Szczególnie w przypadku, gdy podróżujemy z dziećmi. 


Poszukaj Się Najlepszego Biura Podróży

W końcu po długim i dokładnym zastanowieniu się mamy wreszcie wybrane miejsce , w którym chcemy spędzić nasze wakacje i w takim momencie możemy rozpocząć poszukiwania najlepszego biura podróży. Biuro podróży jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o aspekt planowania wakacji, szczególnie zagranica. Zapewnia ono nam przede wszystkim bezpieczeństwo, które jak wcześniej wspominałam jest bardzo ważne podczas wyjazdu. Rezerwując wycieczkę w takim miejscu jesteśmy chronieni przez ubezpieczenie lub gwarancję bankową organizatora. Dodatkowo zaoszczędza ono nam czas oraz wychodzi bardzo często taniej niż organizacja wszystkiego samemu. Pamiętajmy, że są na świecie takie miejsca, gdzie podróżując wjedziemy tam tylko w zorganizowanej grupie. Biuro podróży bardzo często posiada wiele promocji, które pozwalają zaoszczędzić nam bardzo duży koszt wycieczki. Takim biurem jest przykładowo Itaka, która oferuje wiele ciekawych ofert wakacji zagranicznych oraz posiada świetne oferty nie tylko w czasie sezonu, ale także poza sezonem. Wybierając odpowiednie dla siebie biuro podróży zwracajmy uwagę przede wszystkim na opinie innych klientów oraz atrakcyjną ofertę. Ja polecam szczególnie robić to poza sezonem, gdzie bardzo dużo biur ma atrakcyjne promocje. Można naprawdę sprawić sobie świetne wakacje bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów. 


Przygotuj Najważniejsze Dokumenty

Kolejny bardzo ważny aspekt, czyli przygotowanie najważniejszych dokumentów, które będziemy zabierać ze sobą w podróż. Wiele krajów wymaga bardzo często dodatkowych dokumentów bez, których nie zostaniemy wpuszczeni na ich teren. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy dany kraj, do którego będziemy potrzebować należy do strefy Schengen. Dokładnie posprawdzaj wymagane dokumenty oraz informacje wizowe naszego kierunku. Tyczy to się szczególnie takich kierunków jak Stany Zjednoczone, gdzie jak wiemy wiza jest wymagana. Jeśli posiadamy wszystkie dokumenty, które są potrzebne to zostało nam sprawdzić termin ważności danego dokumentu, który też jest bardzo ważny. Bardzo ważne jest, aby nie zostawiać tej czynności na ostatni moment, bo czas wyrobienia nowego dokumentu jest bardzo często długi. Najlepiej to zrobić tuż przy rozpoczęciu planowania wakacji zagranicą. 

Pakuj Się Rozsądnie


Czas przejść do kolejnej ważnej rzeczy, czyli pakowania. Moim zdaniem jest to bardzo problematyczna część naszego planowania wakacji. Bardzo wiele osób ma trudności z tym. Wiadomo, że taka zazwyczaj długa wycieczka wymaga spakowania wielu potrzebnych rzeczy. Przede wszystkim postawmy w pierwszej kolejności na najważniejsze i najpotrzebniejsze rzeczy. Oczywiście nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, bo po prostu pod presją czasu zapomnimy się na pewno czegoś spakować. Zróbmy to wcześniej, czyli około tydzień przed zaplanowanym wyjazdem/wylotem. Przed rozpoczęciem procesu pakowania upewnijmy się jakie posiadamy limity bagażowe w linii lotniczej, którą będziemy podróżować. W naszej walizce powinny się znaleźć przede wszystkim leki na wszelki wypadek, oraz wszystkie potrzebne dokumenty. Reszta rzeczy oczywiście zależy od nas, czego będziemy potrzebować. Pamiętajmy przede wszystkim o zachowaniu umiaru i rozsądku. 

Czekaj I Ciesz Się Podróżą / Wakacjami 

Nadszedł czas na nasze pierwsze lub kolejne wspaniałe wakacje, spędzone zagranicą. Widzicie, że z pomocą tych kroków ich planowanie nie jest trudne? Teraz zostało nam tylko cieszenie się podróżą oraz wspomnieniami, które będą nam towarzyszyć do końca życia. Oczywiście mowa tu o tych dobrych wspomnieniach. Pamiętajmy, aby spędzić ten czas jak najlepiej tylko możemy i oczywiście odpoczywać i czerpać z niego jak najwięcej energii. Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się dla Was przydatne. Sama planuję swoje pierwsze wakacje zagranicą i mam nadzieję, że będą tak udane jak Wasze. 


A Czy Wy Umiecie Zaplanować Swoje Wakacje ?
kontakt gabrysiowamama

Komentarze

 1. My mamy już wykupione :) Teraz tylko czekamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy wpis! Ostatnio również zaklepałam podróż i nie mogę się jej doczekać :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno podczas planowania każdej dłuższej wycieczki warto pomyśleć o dodatkowym bezpieczeniu dla siebie i bliskich. Nigdy nie wiemy czy coś złego się wydarzy, dlatego warto o to zadbać.

  OdpowiedzUsuń
 4. No mnie akurat również ciągnie do tego, aby poznać też inne miejsca i zakątki świata. Marzy mi się to, aby zwiedzić też odległe krańce świata. W planach na najbliższe lata mam Nowy Jork, więc myślę, że może już warto na ten temat przeczytać coś więcej. Podobno świetna jest strona https://nowyjork.pl/ , na której znajdziecie sobie wiele pomocnych informacji. O niektórych z nich nie miałam pojęcia, więc po podróży mogłabym być zaskoczona. Na szczęście już doczytałam i mam drobny zarys tego, jak moja podróż powinna wyglądać. Zawsze to potrzebne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli planujecie wyjazd za granicę z dziećmi to na pewno musicie zabrać odpowiednie leki ze sobą, nie wszystko można kupić za granicą. Produkty przeciw gorączce, probiotyki takie które mogą także przyjmować dzieci jak https://trilac.pl/ , tabletki na gardło. Nie zajmą one wiele miejsca w walizce a mogą pomóc w razie złego samopoczucia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że rewelacyjną propozycją jest zdecydowanie się na wakacje nad morzem. Polska również jest piękna i jest wiele fajnych miejsc. Ciekawie przedstawia się SPA nad morzem, gdzie pokoje znajdziecie na stronie https://baginscyspa.com.pl/pokoje . Korzystajcie sobie śmiało!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie byłam na wakacjach za granicą, ale za to za niedługo szykuje mi się wycieczka firmowa z moim zespołem. Nie umiem się doczekać, jednak jestem trochę zestresowana, ponieważ ciągle zastanawiam się czego nie robić na wyjazdach integracyjnych.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama