Gdzie Na Wakacje ? Półkolonie Dla Dzieci Baby English Center


Do tegorocznych wakacji pozostało już bardzo mało czasu. Wakacje to przede wszystkim czas na wyjazdy cudowne dla całej rodziny, dlatego teraz jest najbardziej odpowiednia chwila, aby zaplanować je. Każdego roku staramy się, aby były one jak najlepszym źródłem wspomnień oraz najlepszej zabawy dla naszych dzieci. Niestety bardzo często bywają sytuacje, gdzie rodzice nie mogą sobie na mnie pozwolić ze względu na takie sytuacje jak brak możliwości wzięcia urlopu w pracy. Najlepszym rozwiązaniem są wtedy półkolonie letnie dla dziecka. Moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepsza dla naszego dziecka forma rozrywki oraz źródło nauki oraz nieograniczonej inspiracji. Dodatkowo jest to świetna okazja dla naszego malca do nawiązania nowych i ciekawych znajomości. Wiele dzieci zyskuje na półkoloniach przyjaciół i znajomych, z którymi utrzymują kontakt przez wiele kolejnych lat. Osobiście, również nawiązałam takie znajomości, które przetrwały aż do dziś. Jest to wspaniała rzecz. Poszukując najlepszej oferty z półkoloniami letnimi trafiłam na Baby English Center. Czym jest Baby English Center? Na czym polega nauczanie metodą Genki stosowane w tym miejscu? Czy półkolonie z nauką języków to dobry pomysł? Odpowiadam dla Was na te pytania w dalszej części wpisu. 

A Może Półkolonie Z Baby English Center ?

Baby English Center jest to szkoła języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego. Zlokalizowana jest w Łodzi i jest jedyną taką szkołą uczących tych języków metodą Genki. O tej metodzie opowiem Wam oczywiście więcej. Jest to miejsce, które zyskuje bardzo zadowalające opinie wśród rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na półkolonie organizowane przez tą szkołę. Daje to rodzicom gwarancję jakości nauczania. Szkoła oferuje zarówno półkolonie letnie jak i zimowe. Pracują w niej nauczyciele, którzy robią to z pasją oraz kochają pracę z dziećmi. Baby English Center to przede wszystkim doświadczona szkoła języka angielskiego z doświadczoną oraz profesjonalną kadrą.

Nauczanie Metodą Genki - Na Czym Polega ?

Szkoła Baby English Center kładzie największy nacisk  na nauczanie metodą Genki. Jest to pierwsza taka placówka miesząca się w Łodzi, która uczy tą metodą. Dodatkowo otrzymała nawet jako jedyna w Polsce status Experta w nauczaniu metodą Genki. Metoda Genki głównie opiera się edukowaniu poprzez zabawę. Jest to zdecydowanie świetna metoda nauczania. Jak wiemy wiele dzieci łatwiej przez zabawę przyswaja naukę. Wiele razy osobiście w domu uczymy się tak z synkiem i efekty są zaskakujące. Zamiast suchego przyswajania wiedzy, dzieci bawią się, czytają, śpiewają oraz wyklejają, mając przy tym świetną frajdę. Z pewnością podczas takich zajęć nie ma czasu na jakąkolwiek nudę. Można rzec, że są to zajęcia bardziej zabawowe, jednak odnoszą zdecydowanie większy sukces niż nudne lekcje. Uwaga oraz zainteresowanie dziecka są utrzymywane podczas takich zajęć na bardzo wysokim poziomie. Podczas zajęć nauczyciele korzystają z wielu multimediów, tak aby były one bardziej atrakcyjniejsze dla dzieci. A jak oceniają metodę rodzice dzieci, które uczęszczają na takie lekcje lub wybierają półkolonie? Są bardzo zaskoczeniu, gdyż wielu z nich widzi efekty nauczania są bardzo widoczne. 

Wirtualny Spacer Po Szkole Baby English Center

Przed podjęciem decyzji o wysłaniu naszego malca na półkolonie letnie w Baby English Center mamy możliwość poznania tego miejsca bliżej. Wiadomo, że każdy rodzic czuje się wtedy pewniej i bezpieczniej. Takim właśnie udogodnieniem dla rodziców jest wirtualny spacer po szkole. Pozwala to rodzicom obejrzeć całą szkołę na swoim komputerze bez wychodzenia z domu. Możemy wtedy ocenić jakie standardy panują tam oraz czy jest bezpieczna dla naszego dziecka. Osobiście oceniam te standardy znakomicie. Jest przede wszystkim czysto oraz sale są urządzone na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo jeśli już o bezpieczeństwie mówimy to warto dodać, że podczas każdego turnusu półkolonii oprócz wychowawców i kierownika półkolonii dzieciom towarzyszy na co dzień opiekun mówiący do dzieci cały czas w języku angielskim. Jest to zdecydowanie dodatkowa opieka dla naszego dziecka, która jest w takim momencie bezcenna. 


Półkolonie Z Nauką Języków - Czy to dobry czy raczej zły pomysł ?

Jest to moim zdaniem najlepszy pomysł, jeśli chodzi o planowanie wakacji naszego dziecka. Tegoroczne półkolonie będą bardziej wyjątkowe, ponieważ będą to przede wszystkim półkolonie dwujęzyczne.  Są one skierowane do dzieci od 5 lat do 12 lat. Jest to świetna okazja do niezapomnianych wspomnień oraz dodatkowo pomoc w lepszej znajomości języka angielskiego. 

Co Wchodzi W Pakiet Półkolonii ?

– 5 wycieczek;
– 5 h języka angielskiego dla dzieci, codziennie po 1h;
– 5 różnych warsztatów, codziennie jeden o innej  tematyce np. warsztaty chemiczne, fizyczne, plastyczne, przyrodnicze; 
– pełne wyżywienie tj. 3 posiłki dziennie, w tymspecjalne diety dla dzieci;
– ubezpieczenie NNW;
– opieka, godz. 7:30 – 17:00;
– empatycznych opiekunów posiadających Kursy Wychowawcy Kolonijnego oraz Kurs Pierwszej Pomocy
– półkolonie zawsze zgłaszane są  do Kuratorium Oświaty w Łodzi.
– każdy tydzień półkolonii wyjątkowy i  inny motyw przewodniA Co Wy Myślicie O Takim Pomyśle Na Wakacje ?


Komentarze

  1. Jak dla mnie takie półkolonie brzmią ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. półkolonie sa teraz bardzo popularne i sama myślę nad taką opcją :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama