Jaki Wybrać Płyn Do Płukania Dla Alergika ?Wysypka, uporczywy świąd oraz rany to tylko garstka łagodnych objawów reakcji alergicznej. Wiele osób przypisuje te objawy alergii wziewnej, a w ostateczności okazuje się, że stoją za nimi płyny do płukania. Zawierają one przede wszystkim wszelkiego rodzaju kompozycje kwiatowe, które podrażniają naszą skórę. Niestety nie potrafimy z nich zrezygnować, ponieważ nadają naszym ubraniom miękkość, przepiękny zapach oraz sprawiają, że nie elektryzują się. Jednak jeśli w naszym domu znajduje się alergik, powinniśmy w takim przypadku być bardzo ostrożni wybierając odpowiedni płyn do płukania. Nadużywanie nieodpowiednich płynów do płukania może skutkować alergią skórną, zawrotami głowy, nudności, a w najcięższych przypadkach wstrząsem anafilaktycznym. Zatem, czy rezygnować z płynów do płukania będąc alergikiem oraz jakie wybierać ? Na co zwracać uwagę ? . 

Zrezygnować z stosowania płynów do płukania ?

Oczywiście, że nie. Płyny do płukania są bardzo potrzebne. Dzięki nim ubrania są przyjemne w dotyku oraz dla naszej skóry nie narażając jej na podrażnienia. Obecnie w sprzedaży na rynku mamy duży wybór płyn do płukania przeznaczonych dla wrażliwej skóry zarówno dziecka jak i dorosłego. Nie widzę żadnej potrzeby rezygnowania ze stosowania płynów do płukania nawet w przypadku, gdy w naszym domu mamy niemowlę. Najważniejszym aspektem jest tutaj wybór odpowiedniego płynu do płukania. Bardzo często producenci na wszelkie sposoby próbują nam wmówić, że ich produkt jest ekologiczny i bezpieczny dla wrażliwej skóry, a potem okazuje się, że są to kłamstwa. 

Na co zwracać uwagę wybierając odpowiedni płyn do płukania ?

Wybierajmy przede wszystkim płyny z mniejszą zawartością substancji zapachowych, które tak często uczulają. Na rynku są to najczęściej płyny oznaczone nazwą Sensitive lub Eko. Na rynku znajdziemy także płyny pozbawione substancji zapachowych tzw. bezzapachowe. Polecane są one dla tych bardziej wymagających alergików.Bezzapachowe płyny do płukania zawierają wyłącznie substancje piorące. Nie wpływają drażniąco na górne drogi oddechowe. Dodatkowo ważnym aspektem jest sprawdzenie czy dana marka kładzie nacisk na kontrolę jakości składników używanych w formule płynu. Świadczy to o dbania o swojego klienta oraz bezpieczeństwie produktu. Ostatnią ważna rzeczą jest czytanie składu. Starajmy się wybierać te płyny, które nie posiadają chloru oraz fosforanów.


Skład płynu do płukania Delamark - bezpieczny ?

Skład/ Inci

Woda demineralizowania 80% - poprawia jakość prania,
Kationowy środek powierzchniowo czynny od 5 do 15 % - bakteriobójcze działanie, 
Kwas cytrynowy poniżej 1% - reguluję równowagę kwasowo zasadową,
Destylowania gliceryna poniżej 1% - zmiękcza i nawilża skórę, 
Odorant hipoalergiczny od 0,1 do 1 % - usuwa nieprzyjemny zapach,
Konserwant poniżej 0,2% - ochrania płyn przed mikroorganizmami, 
Olejek lawendowy lub Rozmarynowy poniżej 0,1% - łagodzi procesy zapalne, 
Ekologiczny płyn do płukania Delamark warto ?

Analizując wyżej przedstawiony skład/inci mogę rzec, że jest to bardzo dobry wybór. Zadecydowały o tym bardzo małe stężenia substancji zapachowych oraz konserwantów. Akurat w swoim domu posiadam wersję z aromatem świeżych ziół z Karpat. Nie jest to bardzo intensywny zapach, ale jest wyczuwalny. Myślę, ze wielu osobom przypadnie do gustu. Co ciekawe świeże zioła z Karpat znajdujące się w aromacie płynu podlegają bardzo rygorystycznej kontroli jakości. Nie zawiera on w swoim składzie szkodliwych składników takich jak związków fosforów, fosforanów, chloru oraz optycznych środków rozjaśniających. Został zamknięty w plastikowej butelce o dużej pojemności 750ml. Średnie zużycie płynu na jedno pranie (4-5kg ) zależy od stopnia twardości wody oraz zabrudzenia. Moim zdaniem jedna nakrętka 30 ml na pranie wystarczy. Wtedy zapach jest delikatny, a ubrania odpowiednio zmiękczone. Nie zauważyłam żadnej reakcji alergicznej u siebie oraz swojej rodziny ( w tym dziecka). Jestem bardzo zadowolona z użytkowania płynu. Przede wszystkim bardzo dobrze zmiękcza, jest bezpieczny, wydajny, ułatwia prasowanie i nadaje ubraniom bardzo delikatny zapach. Oczywiście możemy wybrać także inne jego warianty. Do wyboru mamy wersję owocowego ogrodu, z aromatem irysa, kwiatów polnych, szafranu i orchidei. Cena płynu też jest bardzo atrakcyjna, gdyż w sklepie dystrybutora zapłacimy za 750 ml butelkę tylko 16,77. Czyż cena jest przystępna ? Oczywiście, ze tak. Za bezpieczeństwo swojej skóry oraz mojej rodziny jestem w stanie zapłacić każdą sumę. 


A Czy Wy Wybieracie Odpowiednie Płyny Do Płukania Dla Waszej Skóry ?


gabrysiowa mama kontakt

Komentarze

 1. Nigdy wcześniej o nim nie słyszaąm :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o tym produkcie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego płynu. Na szczęście nie mam w rodzinie żadnego alergika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie stosuję takich płynów, ale może siostrze podpowiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. też kiedyś miałam koszmarną alergię na wszelkie środki chemiczne, więc pranie, dbanie o siebie, czy sprzątanie to była katorga, więc cieszę się, że wreszcie udałam się na odczulanie biorezonansem i mam to za sobą

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem Wam szczerze, że wiele też zależy od samego proszku do prania, a nie tylko od płynu do płukania, dlatego koniecznie powinniście sprawdzać sobie jakieś ciekawe i sprawdzone propozycje, a na pewno uda się znaleźć coś fajnego.

  OdpowiedzUsuń
 7. A macie jakieś pomysły na to, jak dobrze wyprasować wszystkie materiały? Powiem szczerze, że mnie konkretnie , jakiś czas temu zainteresował generator pary, ale kompletnie nie wiem jeszcze, na jaki postawie i szukam sobie porad na stronie https://www.wkrec-sie.pl/zakupy/czy-warto-kupic-generator-pary/ . Korzystaliście z takich urządzeń?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

instagram @gabrysiowamama_

Copyright © Gabrysiowa Mama